Za nami weekend rozgrywek w niższych ligach z udziałem biało-zielonych drużyn. Jak grali przedstawiciele Lechii Gdańsk?

 W sobotnie popołudnie na Traugutta 29 kolejne zwycięstwo odniosły piłkarki Lechii Gdańsk. Zawodniczki trenera Roberta Bandrowskiego podejmowały UKS Energetyka Junior Gryfino i wygrały to spotkanie 5:1. Dla biało-zielonych była to piąta wygrana z rzędu. Lechia w tabeli trzeciej ligi zajmuje aktualnie trzecią lokatę.

Niestety dla męskich drużyn Lechii nie był to zbyt udany weekend. W niedzielę rezerwy grały u siebie z Cartusią Kartuzy i przegrały to spotkanie 2:0. Druga drużyna Lechii w tym spotkaniu traciła bramki ze stałych fragmentów – pierwsza bramka dla gości padła po rzucie karnym, druga zaś po rzucie rożnym. W tabeli rezerwy aktualnie są na trzynastym miejscu w tabeli. Przewaga nad osiemnastym miejscem, które powoduje spadek wynosi aktualnie cztery punkty.

Także wyniki w Centralnej Lidze Juniorów nie napawają optymizmem. Drużyna do lat 18 przegrała w Szczecinie swój mecz z Pogonią 3:1. Biało-zieloni w tabeli zajmują aktualnie przedostatnią lokatę. W CLJ do lat 17 juniorzy Lechii wywalczyli remis 2:2 w spotkaniu z liderującym Lechem Poznań. Biało-zieloni zajmują czwarte miejsce w tabeli. Z kolei drużyna do lat 15 także poniosła bolesną porażkę u siebie. Biało-zieloni przegrali 4:0 z FASE Szczecin i są aktualnie na ostatnim ligowym miejscu.

Szczegółowe wyniki spotkań Akademii:

III liga kobiet; Lechia Gdańsk – UKS Energetyk Junior Gryfino, 5:1

IV liga: Lechia II Gdańsk – Cartusia Kartuzy, 0:2

Centralna Liga Juniorów U-18:: Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk, 3:1

Centralna Liga Juniorów U-17: Lechia Gdańsk – Lech Poznań, 2:2

Centralna Liga Juniorów U-15: Lechia Gdańsk – FASE Szczecin, 0:4

źródło: własne