Drużyny Lechii w miniony weekend w niższych ligach radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Czas na podsumowanie minionych dni w wykonaniu naszej Akademii.

W sobotnie popołudnie na bocznym boisku przy Traugutta 29 trzecie z rzędu zwycięstwo stało się udziałem żeńskiej drużyny Lechii. Zawodniczki trenera Bandrowskiego wygrały z MKS-em Lew Lębork 3:1 i aktualnie w tabeli trzeciej ligi zajmują czwarte miejsce.

W niedzielę bardzo ważne spotkanie rozegrały rezerwy. Piłkarze Macieja Durasia pojechali do Lęborka na mecz z tamtejszą Pogonią. Od wyniku zależało czy biało-zieloni awansują do grupy mistrzowskiej. Niestety mecz zakończył się porażką rezerw Lechii, co sprawia, że awans do czołowej dziesiątki nie będzie już możliwy. W spotkaniu padł wynik 1:0 dla Pogoni.

Nie był to także dobry weekend w Centralnej Lidze Juniorów. Drużyna do lat 18 pojechała na mecz z SKS-em Gwarek do Zabrza, gdzie uległa 3:2. Aktualnie w tabeli CLJ do lat 18 drużyna Lechii zajmuje miejsce czternaste. Z kolei drużyna do lat 15 grała u siebie z AP Reissą Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, a w tabeli biało-zieloni plasują się na przedostatnim miejscu.

Jedynie drużyna do lat 17 zdołała w miniony weekend wygrać swoje spotkanie i zdobyć trzy oczka. W meczu z Wartą Poznań padł wynik 3:2, a w tabeli Lechia do lat 17 zajmuje aktualnie trzecie miejsce.

Wyniki spotkań Akademii:

III liga kobiet: Lechia Gdańsk – MKS Lew Lębork, 3:1

IV liga seniorów: Pogoń Lębork – Lechia Gdańsk, 1:0

Centralna Liga Juniorów U-18: SKS Gwarek Zabrze – Lechia Gdańsk, 3:2

Centralna Liga Juniorów U-17: Lechia Gdańsk – Warta Poznań, 3:2

Centralna Liga Juniorów U-15: Lechia Gdańsk – AP Reissa Poznań, 3:3

źródło: własne