Popularny Bączek przeszedł z Lechią drogę od A klasy do Ekstraklasy, a teraz dołączył do sztabu szkoleniowego drużyny Juniorów Młodszych, którzy prowadzeni są przez Dominika Czajkę i Marka Zieńczuka.

Mateusz Bąk w wieku 13 lat rozpoczął treningi w Lechii, a później przeszedł z nią całą drogę z A-klasy do ekstraklasy. W sumie „Bączek” w Biało-Zielonych barwach rozegrał 272 mecze na różnych szczeblach rozgrywkowych. Po ostatnim sezonie zdecydował się zakończyć piłkarską karierę, rozpoczynając pracę w Akademii Lechii. Bąk na początku swojej trenerskiej przygody trenował bramkarzy w najmłodszych zespołach Akademii, a teraz dołączył także do sztabu szkoleniowego Juniorów Młodszych.

Sylwetka Mateusza Bąka

- W Lechii spędziłem praktycznie całe życie i cieszę się, że mogę dalej pracować i rozwijać się w klubie. Po zakończeniu kariery bramkarskiej przeanalizowałem sobie pod względem merytorycznym to, co robiłem przez całą karierę, to z kim trenowałem i jak trenowałem. Wybrałem, to co najlepsze i odrzuciłem elementy, których sam nie lubiłem. Praca z utalentowanymi młodymi bramkarzami daje mi dużo radości, a także wyzwala dodatkową motywację. Aktualnie jestem w trakcie kursu trenerskiego – powiedział trener bramkarzy Akademii Lechii Gdańsk, Mateusz Bąk.

źródło: Lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora