Zwycięstwem młodych piłkarzy Lechii Gdańsk zakończyła się pierwsza odsłona pierwszej edycji bardzo dobrze przygotowanego i sprawnie przeprowadzonego turnieju piłkarskiego „Chojniczanka Cup”.

Dziś w hali Centrum Park odbyła się pierwsza edycja turnieju „Chojniczanka Cup” zorganizowanego przez klub Chojniczanka. O puchar burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera rywalizowało 12. drużyn z rocznika 2004.

Z grupy A do ćwierćfinałów awansowały Chojniczanka I, Concordia Elbląg, Lechia Gdańsk i SP Orzeł 2010 Wałcz. Natomiast z dalszą fazą turnieju musiały się pożegnać drużyny Ułani Grudziądz i JFA Przechlewo. Zespoły te zmierzyły się o miejsca 9. i 11. z dwoma najsłabszymi zespołami z grupy B – Olimpią Elbląg i bydgoskim Zawiszą.

Z grupy B do fazy ćwierćfinałowej awansowały Chojniczanka II, AP Szczecinek, Kotwica Kołobrzeg i Beniaminek Starogard Gdański.

W meczach ćwierćfinałowych emocje sięgały zenitu. W pierwszych dwóch ćwierćfinałach o awansie decydowała tylko jedna bramka - Chojniczanka II pechowo przegrała z Lechią Gdańsk 1:0, a Beniaminek Starogard wygrał 1:0 z Orłem Wałcz. Jeszcze więcej emocji było w dwóch kolejnych ćwierćfinałach, w których o awansie decydowały rzuty karne. Najpierw Concordia Elbląg wygrała z Akademią Piłkarską Szczecinek, a następnie Chojniczanka I wygrała z Kotwicą Kołobrzeg.

W półfinałach Lechia pewnie wygrała z Concordią, a Chojniczanka I musiała pożegnać się z finałem po serii rzutów karnych, bowiem mecz z Beniaminkiem Starogard skończył się remisem 0:0.

Zobacz fotorelację z turnieju

W meczu o III miejsce młodzi chojniczanie trenowani przez Czesława Jarzembińskiego wygrali pewnie z Concordią Elbląg i zdobyli brązowe medale. Na osłodę zawodnicy Chojniczanki mogą być dumni, że jako jedyni wygrali w tym turnieju w meczach grupowych z późniejszym zwycięzcą Lechią Gdańsk. Gdańszczanie w finale mimo ogromnej przewagi zremisowali z Beniaminkiem Starogard 1:1, ale w rzutach karnych udowodnili, że należało im się zwycięstwo w pierwszej edycji „Chojniczanka Cup”.

Materiał wideo z turnieju

Najlepszym bramkarzem został Łukasz Szwejda z AP Szczecinek, który co ciekawe, nie wpuścił żadnej bramki w turnieju (nie licząc serii rzutów karnych). Najlepszym zawodnikiem został jednocześnie najlepszy strzelec „Chojniczanka Cup” Jakub Czerniewicz z Orła Wałcz.

Należy podkreślić, że turniej był bardzo dobrze przygotowany i bardzo sprawnie przeprowadzony - pieczę nad całością trzymał członek zarządu Chojniczanki Rafał Zabrocki. Medale i puchary wręczali wiceburmistrz Jan Zieliński i wiceprezes Chojniczanki Jarosław Klauzo.

Źródło: chojnice.com

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora