W ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U19 doszło do spotkania, które dla Lechii Gdańsk okazało się nie tylko przegraną, ale także symbolicznym zakończeniem ich przygody w CLJ. Młodzi piłkarze z Gdańska nie byli w stanie sprostać Rakowowi Częstochowa, który triumfował z wynikiem 3:0.

Mecz rozpoczął się w atmosferze napięcia i oczekiwań. Lechia Gdańsk była zdeterminowana, aby zakończyć sezon w CLJ 19 na wysokim poziomie, niestety los się na nich nie uśmiechnął. Już w pierwszej połowie Raków Częstochowa zdołał zdobyć dwie bramki. Tomasz Szczepaniak trafił do siatki w 29. minucie, a Tobiasz Mras podwyższył wynik w 37. minucie. Lechia była w defensywie bezradna i nie potrafiła znaleźć skutecznych sposobów na pokonanie rywala.

Druga połowa spotkania nie przyniosła oczekiwanych zmian w postawie Lechii. Raków utrzymywał kontrolę nad boiskiem i nie pozwalał przeciwnikowi na efektywne ataki. W 76. minucie Miłosz Rogula strzelił trzecią bramkę dla drużyny z Częstochowy, przypieczętowując tym samym ich zwycięstwo.

Dla Lechii Gdańsk ta przegrana oznaczała nie tylko utratę trzech punktów, ale również pożegnanie się z Centralną Ligą Juniorów. Po zaledwie jednym sezonie spędzonym w tej lidze, młodzi piłkarze muszą teraz zmierzyć się z konsekwencjami i spojrzeć w przyszłość. Zdobycie 24 punktów w tym sezonie nie było wystarczające, aby utrzymać się w CLJ 19.

Bilans Lechii w tegorocznej edycji CLJ 19 nie napawa optymizmem. Zaledwie 6 zwycięstw, 6 remisów i aż 18 porażek to liczby, które jasno pokazują, że drużyna miała problemy w utrzymaniu równowagi i skuteczności. Bilans bramkowy 32-69 świadczy o trudnościach w obronie i nieskuteczności w ataku.