Zawodnicy Lechii Gdańsk z rocznika 2002 zajęli piąte miejsce na turnieju Stomil Cup informuje olsztyn.sport.pl.

- Poziom olsztyńskiego turnieju był bardzo wysoki, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Z przyjemnością przyjedziemy tutaj również za rok - mówi Rafał Rożek, trener Widoku Skierniewice. Jego młodzi piłkarze w finale Stomil Cup 2014 pokonali Motor Lublin 3:0.

Drugi dzień turnieju (chłopcy z rocznika 2002) rozgrywanego w hali Urania, od razu rozpoczął się od meczów o wysoką stawkę. - Trybuny były pełne, a atmosfera w niczym nie ustępowała klimatom na stadionach piłkarskich - mówi Mariusz Borkowski, współorganizator Stomil Cup. -W niedzielę wszystkie zespoły, nawet te, które przegrały swoje pierwsze pojedynki, nadal miały okazję, by na boisku zaprezentować swoje umiejętności. Najważniejsza w tym wszystkim była bowiem dobra zabawa.

Mali adepci Akademii Piłkarskiej Stomilu Olsztyn, którzy podczas zawodów pełnili rolę gospodarzy, ostatecznie zajęli szóste miejsce. W meczu o piątą lokatę lepsza okazała się Lechia Gdańsk, która zwyciężyła 4:0. - Do momentu, w którym padła pierwsza bramka nie wyglądało to tak źle - mówi dla olsztyn.sport.pl Maciej Szostek, szkoleniowiec AP Stomilu. - Później cała nasza gra się posypała. Czasem tak bywa, że gdy dzieci tracą gola, to potem trudno jest im odrobić straty. My w ciągu jednej minuty daliśmy sobie strzelić dwie bramki i już nie wyszliśmy na prostą. Takie jest życie.

Tym samym Lechia Gdańsk broniąca trofeum zdobytego rok wcześniej zajęła w turnieju piątą pozycję. Puchar Stomil Cup pojechał teraz do Skierniewic. - Wszystkie drużyny, które wystąpiły w Olsztynie, miały szansę na zwycięstwo - podkreśla Rafał Rożek, szkoleniowiec zwycięskiego zespołu. - Organizatorzy zaprosili polską czołówkę. Liczyliśmy po cichu na dobre miejsce i bardzo się cieszymy z tego, że udało nam się wygrać całą imprezę. Stomil Cup jest świetnym turniejem i z przyjemnością przyjedziemy tutaj za rok.

Zaraz po meczu finałowym rozpoczęła się ceremonia dekoracji wszystkich uczestników. Trenerzy każdej z ekip wybrali też najlepszych zawodników swoich zespołów. Co więcej, spośród uczestników wybrano także piłkarską drużynę marzeń. Nie zabrakło również nagród indywidualnych. Najlepszym bramkarzem turnieju został Patryk Drozd, a tytuł króla strzelców zdobył Igor Bałabuch (obaj Motor Lublin). Natomiast najbardziej wartościowym piłkarzem Stomil Cup okrzyknięto Damiana Makucha z Widoku Skierniewice.

Klasyfikacja generalna Stomil Cup:

1. Widok Skierniewice
2. Motor Lublin
3. Znicz Pruszków
4. AP Talent Białystok
5. Lechia Gdańsk
6. AP Stomil Olsztyn
7. ZKS Olimpia Elbląg
8. Rona 03 Ełk
9. Widzew Łódź
10. Don Bosco Ostróda
11. KS Semp Warszawa
12. Wisła Płock

Źródło: olsztyn.sport.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora