Lechia Gdańsk to nie tylko pierwsza drużyna i rezerwy. To także utalentowani juniorzy, grający w rozgrywkach na różnym szczeblu. Jednym z nich jest Krystian Okoniewski reprezentujący drużynę U-18.

Piętnastolatek trafił do Gdańska półtora roku temu i jest dzisiaj jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników akademii. Na co dzień występuje w Centralnej Lidze Juniorów, w której regularnie zdobywa bramki. Krystian jest także często powoływany do juniorskich reprezentacji Polski. Okoniewski jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców w CLJ. Niedawno podpisał z Lechią swój pierwszy profesjonalny kontrakt, a dzisiaj zdecydował się odpowiedzieć nam na kilka pytań.,

Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką nożną?

Moja droga zaczęła się, kiedy miałem 7 lat. Moim pierwszym klubem była Olimpia Miączyn, później w wieku 10 lat trafiłem do Hetmana Zamość. Grałem tam cztery lata, a w lutym 2019 roku wylądowałem w Gdańsku. Od tamtej pory reprezentuje juniorskie drużyny Lechii.

Kto jest twoim piłkarskim idolem?

Nie mam jednego autorytetu. Staram się podpatrywać wszystkich zawodników grających na mojej pozycji. Wzoruję się na wszystkich piłkarzach, którzy krają na najwyższym światowym poziomie.

Co jest twoim głównym celem na obecny sezon?

Chciałbym strzelić jak najwięcej bramek w CLJ.

Co czujesz, kiedy zdobywasz gola?

To jest niesamowite uczucie. Zwłaszcza wtedy, kiedy gra się ze starszymi kolegami. Zawsze jestem bardzo szczęśliwy, kiedy trafie do siatki.

Czy wiążesz swoją przyszłość z Gdańskiem?

Jak najbardziej. Bardzo chciałbym zostać w Gdańsku i grać w Lechii. Zobaczymy jednak, co przyniesie przyszłość, póki co skupiam się na bieżących rozgrywkach.

źródło: własne