Juniorzy Akademii Lechii Gdańsk wysoko pokonali w drugiej rundzie Okręgowego Pucharu Polski A-klasowe GKP Wybrzeże Gdańsk 10:1.

Bramki dla Biało-Zielonych zdobywali: Oskar Frygier, Kacper Zaręba, Przemysław Lisiecki, Maciej Kaczorowski oraz pięć Dawid Wasilewski.

Biało-Zieloni już w pierwszej akcji meczu byli blisko zdobycia gola, ale Oskar Frygier trafił tylko w słupek. Dwie minuty później natomiast po dośrodkowaniu w pole karne futbolówkę do własnej bramki skierował obrońca GKP Wybrzeże. W 25. minucie strzelanie rozpoczął Dawid Wasilewski. Pomocnik Lechii wykorzystał dobre zagranie Adriana Machola i dopełnił tylko formalności z bliskiej odległości. Kolejne trafienia Wasilewski zanotował w 33., 35. i 36. minucie, pozbawiając rywali szans na korzystny wynik. Przed przerwą bramkę zdobył także Oskar Frygier. Napastnik wykorzystał błąd obrońcy, minął bramkarza i skierował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron boiska kolejnego gola zdobył Wasilewski, zamykając zespołową akcję. W 50. minucie Kacper Zaręba skutecznie uderzył z 10 metrów, wykorzystując złe ustawienie obrońców Wybrzeża. Kolejne dwie bramki dla Akademii Lechii padły po stałych fragmentach gry – skutecznie w kierunku bramki główkowali Lisiecki oraz Kaczorowski. W 80. minucie zawodnicy Wybrzeża przeprowadzili skuteczny kontratak, po którym zdobyli honorowego gola. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Biało-Zieloni awansowali do III rundy okręgowego Pucharu Polski.

- Byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem, co pokazaliśmy na murawie. Wysoki wynik dał nam możliwość sprawdzenia kilku rozwiązań taktycznych. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy z drużyny Juniora Młodszego – Adrian Petk, Sebastian Dziadkowiec, Dominik Rycewicz. Całe spotkanie rozegrał także Oskar Frygier, który niedawno do nas dołączył - powiedział po meczu trener drużyny, Tomasz Unton.

II runda Okręgowego Pucharu Polski
Lechia Gdańsk – GKP Wybrzeże 10:1 (6:0)
Bramki dla Lechii: gol sam. (3’), Dawid Wasilewski (25’, 33’, 35’, 36’, 47’), Oskar Frygier (40’), Kacper Zaręba (50’), Przemysław Lisiecki (53’), Maciej Kaczorowski (65’),
Lechia: Goławski – Zezula (46. Rycewicz), Lisiecki, Zaręba (55. Kaczorowski), Kobryn, Petk (46. Kaczyński), Merchel, Wasilewski, Dąbrowski, Machol (48. Dziadkowiec), Frygier.
Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak

źródło: Lechia.pl