Prezentujemy informacje o wynikach losowania grup turnieju Euronadzieje 2014.

Baltika Kaliningrad, FC Mińsk i Stadion Śląski Chorzów będą rywalami reprezentacji projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM” w turnieju Euronadzieje 2014.

Piąta edycja turnieju Euronadzieje (dla rocznika 2002) odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia. Wystąpi w nim rekordowa liczba 16 drużyn, które podzielone zostały na cztery grupy. Uroczyste losowanie odbyło się w czwartek, 7 sierpnia w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku.

Drużyna projektu „Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM”, która wcześniej pomyślnie przeszła krajowe eliminacje, trafiła do grupy B i za rywali będzie mieć rosyjska Baltikę Kaliningrad, białoruski FC Mińsk i Stadion Śląski Chorzów. W turnieju wystąpi także oddzielnie Lechia Gdańsk, która w grupie A zmierzy się z Widokiem Skierniewice, inną drużyną z Kaliningradu Sdyushor 5 oraz Torpedo Moskwa.

Ceremonię w Galerii Bałtyckiej poprowadzili Marcin Gałek, spiker znany z meczów Lechii Gdańsk i Euro 2012 oraz dziennikarz Gazety Wyborczej Trójmiasto Tomasz Osowski. W roli losujących wystąpili m. in. Jowita Twardowska, dyrektor ds. komunikacji i CSR Grupy Lotos; Andrzej Juskowiak, dyrektor sportowy Lechii Gdańsk; Ryszard Świlski, członek zarządu Województwa Pomorskiego oraz Maciej Lisicki, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.    

Podział na grupy:

Grupa A
Widok Skierniewice, Sdyushor 5 Kaliningrad, Torpedo Moskwa, Lechia Gdańsk

Grupa B
Baltika Kaliningrad, Stadion Śląski Chorzów, Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM, FC Mińsk

Grupa C
Czarni Pruszcz Gdański, FC Watford, Pallokerho Keski-Uusimaa, Znicz Pruszków

Grupa D
Valerenga IF, Arka Gdynia, Śląsk Wrocław, Brommapojkarna IF

Zobacz całą galerię

Źródło: pilkalotos.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora