Zespół Lechii Gdańsk występujący w Centralnej Lidze Juniorów do lat 19 z bardzo ważnym zwycięstwem! Piłkarze Marka Zieńczuka i Macieja Meggera pokonali 2:1 Miedź Legnica w wyjazdowym starciu ligowym. W kontekście walki o utrzymanie w CLJ to bardzo ważna wygrana.

W Wielką Sobotę zespół trenerów Zieńczuka i Meggera zmierzył się na wyjeździe z Miedzią, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Po dość wyrównanym meczu trzy punkty wywalczyli Biało-Zieloni, którzy wygrali 2:1 po trafieniach Suchcickiego i Gapy.

Biało-Zieloni w 2023 roku imponują formą na boiskach Centralnej Ligi Juniorów. Sobotnia wygrana nad Miedzią była trzecim zwycięstwem w pięciu spotkaniach rozegranych tej wiosny. Lechia w tabeli jest coraz bliżej bezpiecznej strefy. Do dwunastej Escolii strata wynosi sześć punktów, a za tydzień gdańszczanie zmierzą się właśnie ze stołecznym zespołem. 

Miedź Legnica U19 - Lechia Gdańsk U19 (1:1) 1:2

Bramki dla Lechii: Suchcicki, Gap

Skład Lechii: Kałduński - Wójcik, Rachwał (C), Juszczak, Nastevytch - Mielnik, Kardaś, Lemka - Śmiglewski, Tonder, Suchcicki oraz rezerwowi: Bielawa, Płotka, Gap, Adamik, Chaciński, Rzeźnik

źródło: własne