W niedzielę juniorzy Lechii Gdańsk ulegli Zagłębiu Sosnowiec 0:1. O porażce zadecydowała bramka z rzutu karnego.

Juniorzy Lechii przystępowali do niedzielnego spotkania z rówieśnikami Zagłębia w dobrych nastrojach, ponieważ wygrali dwa spotkania z rzędu: z Arką Gdynia 3:1 i z imienniczką z Zielonej Góry 5:4 po emocjonującym spotkaniu. Może mecz z Zagłębiem Sosnowiec nie był meczem typu o 6 punktów, ale w kontekście tabeli było to dość ważne spotkanie dla obu drużyn, bowiem w przypadku wygranej któraś z tych drużyn znalazłaby się górnej połowie tabeli w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17 w grupie zachodniej. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Po rozpoczęciu drugiej odsłony gry goście w 58. minucie otrzymali rzut karny. Jedenastkę wykorzystał Szymon Krawiec, dla którego była to trzecia bramka w tym sezonie i trzecia zdobyta z rzutu karnego. Na Stadionie Sportowym Rugby w Sopocie więcej bramek nie padło i juniorzy Zagłębia wygrali 1:0.

Podopieczni Wojciecha Kustonia przegrali po raz pierwszy od dwóch meczów i aktualnie plasują się na dziesiątej lokacie w tabeli CLJ-ki. W następnym spotkaniu juniorzy Lechii zagrają w derbowym starciu z Gryfem Tczew na wyjeździe. Mecz odbędzie się 12 listopada o godzinie 12.

Lechia Gdańsk U-17 - Zagłębie Sosnowiec U-17 0:1 (0:0)

Bramka: Szymon Krawiec 58 (k)

Lechia Gdańsk U-17: Kamil Nowak - Jeremi Iwanicki (80. Paweł Gruchalski), Wojciech Madej (K), Bartosz Pieczka, Oliwer Pospieszny, Natan Sobiech, Oskar Treder, Lukas Williams, Alan Wiśniewski, Julian Woźniak (80. Jakub Richert), Maciej Zając (60. Borys Jesionowski)