Juniorzy Lechii Gdańsk pokonali w przekonującym stylu w derbach Pomorza Gryfa Tczew 4:1. Hat-trickiem popisał się Alan Wiśniewski, a bramkę zdobył także Bartosz Pieczka.

W 14. kolejce Centralnej Ligi Juniorów do lat 17 grupy zachodniej juniorów Lechii Gdańsk czekało derbowe starcie z Gryfem Tczew na wyjeździe. Zespół z Tczewa zamyka tabelę Centralnej Ligi Juniorów z zaledwie dwoma punktami, ale pomimo małej zdobyczy punktowej Gryfa po 13. kolejkach spotkanie zapowiadało się interesująco, ponieważ derbowe starcia zawsze rządzą się swoimi prawami.

Początek spotkania potwierdził tę tezę, ponieważ gospodarze objęli prowadzenie pięć minut po rozpoczęciu meczu za sprawą Michała Śledzia i była to niemała niespodzianka. Prowadzenie Gryfa trwało do 16. minuty, kiedy stan meczu wyrównał Alan Wiśniewski. Dziesięć minut później ten sam zawodnik ustrzelił dublet i dzięki temu trafieniu Biało-Zieloni objęli prowadzenie. Do przerwy oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 2:1 dla Lechii. Druga odsłona gry rozpoczęła się spokojnie i przez jej początek utrzymywało jednobramkowe prowadzenie. W 72. minucie zwycięzca derbów Pomorza był już znany, bowiem bramkę zdobył Bartosz Pieczka i było jasne, że podopieczni Wojciecha Kustonia wygrają ten mecz. Trzy minuty później wynik na 4:1 ustalił Alan Wiśniewski, który tym samym skompletował hat-tricka, a także ósme trafienie w tym sezonie i trzy punkty pojechały do Gdańska.

Juniorzy Lechii Gdańsk po derbowej wygranej na ósmą lokatę w tabeli i po 14. kolejkach mają 19 punktów, tym samym tracą dwa punkty do szóstego FASE Szczecin. W następnym meczu zmierzą się u siebie z GKS-em Tychy. Spotkanie zostanie rozegrane 18 listopada o godzinie 12:00.

Gryf Tczew U-17 - Lechia Gdańsk U-17 1:4 (1:2)

Bramka: Michał Śledź 5 - Alan Wiśniewski 16, 26, 75; Bartosz Pieczka 72

Lechia Gdańsk U-17: Kamil Nowak - Jeremi Iwanicki (46. Jakub Richert), Borys Jesionowski (81. Jakub Szatan), Wojciech Madej (K), Bartosz Pieczka (75. Alan Łodożyński), Oliwer Pospieszny (78. Jakub Dziewirz), Natan Sobiech, Oskar Treder, Lukas Williams (46. Maciej Zając), Alan Wiśniewski, Julian Woźniak