Niedzielny mecz Biało-Zielonych z Zawiszą w Bydgoszczy będzie 27 spotkaniem obu zespołów w historii.

W dotychczasowych 26 spotkaniach Lechia wygrywała 7 razy, 10-krotnie padał remis, a 8 razy zwyciężał Zawisza. Bilans bramek to 25:27 dla bydgoszczan.

W tym roku Lechiści już raz wygrali w Bydgoszczy, przełamując tym samym passę 30 lat bez zwycięstwa na stadionie Wojskowych. [zobacz raport meczowy]

Przypomnijmy, że przed lutowym meczem, poprzednia wygrana w Bydgoszczy miała miejsce 5 sierpnia 1984 roku. W meczu o Puchar Polski Biało-Zieloni wygrali 3:1 po bramkach Marchela, Kruszczyńskiego i Kamińskiego [zobacz raport meczowy].

Większość meczów obu drużyn było rozgrywane w niższych klasach rozgrywkowych. Na najwyższym szczeblu rozgrywek obie drużyny zmierzyły się tylko w tym sezonie i bardzo dawno temu, bo w 1961 roku i co ciekawe w pierwszym historycznym pojedynku rozgrywanym 11 czerwca 1961 roku w Bydgoszczy zwyciężyła Lechia 1:0 a bramkę strzelił Henryk Wieczorkowski [zobacz raport meczowy].

Zobacz pełną historię spotkań z Zawiszą

W naszym zestawieniu świadomie pominęliśmy 4 spotkania z sezonu 2005/06 i 2006/07 gdyż zespół występujący wtedy pod szyldem Zawiszy tak na prawdę był Kujawiakiem Włocławek [za 90minut.pl: Zimą 2005/06 władze Kujawiaka Włocławek zdecydowały o przenosinach klubu do Bydgoszczy, gdzie powołano spółkę akcyjną pod nazwą Zawisza Bydgoszcz SA.]

Zobacz pełną historię spotkań z Zawiszą (2)

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora