Wtorkowe spotkanie będzie 48 meczem w historii pomiędzy Lechią a Wisłą.

Co ciekawe oba zespoły aż czterokrotnie trafiały na siebie w rozgrywkach Pucharu Polski.

Pierwszy mecz został rozegrany 28 kwietnia 1955 roku również w ramach 1/8 finału. W Krakowie zwyciężyli gdańszczanie po bramce Alfreda Kobylańskiego w 4 minucie spotkania.

Raport meczowy [1955-04-28 Wisła - Lechia 0:1]

Drugi raz zespoły trafiły na siebie w meczu 1/4 finału rozegranym 26 listopada 1978 roku w Gdańsku. Mecz zakończył się wygraną gości z Krakowa 2:1 a jedyną bramkę dla Lechii strzelił Henryk Kliszewicz w 73 minucie.

Raport meczowy [1978-11-26 Lechia - Wisła 1:2]

W sezonie 1999/2000 zespoły zagrały w 1/16 finału. Mecz ponownie został rozegrany w Gdańsku i ponownie zwyciężyli goście.

Raport meczowy [1999-11-13 Lechia - Wisła 0:2]

W sezonie 2009/2010 po raz pierwszy doszło do potyczki w systemie mecz i rewanż. Oba zespoły trafiły na siebie w 1/4 finału i z tej rywalizacji obronną ręka wyszli Biało-Zieloni, którzy po remisie przed własną publicznością 0;0, pokonali tydzień później na wyjeździe Białą Gwiazdę 3:1.

Raport meczowy [2010-3-17 Lechia - Wisła 0:0]

Raport meczowy [2010-03-23 Wisła - Lechia 1:3]

Miejmy nadzieję, że tradycji stanie się zadość i we wtorkowy wieczór to goście będą wracali w dobrych nastrojach do domu.