Niedzielny mecz w Białymstoku, w ramach XIX kolejki PKO Ekstraklasy, poprowadzi Mariusz Złotek ze Stalowej Woli. W bieżącym sezonie będzie to jego trzeci pojedynek z udziałem Lechii. W meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy prowadził mecz biało-zielonych z Jagiellonią Białystok. Mecz rozgrywany w Gdańsk zakończył się rezultatem 1:1. Z kolei 30 października sędziował mecz Totolotek Pucharu Polski z Chełmianką, zakończony wygraną Biało-Zielonych 2:0.  

Mariusz Złotek po raz pierwszy sędziował mecz Lechii 22 marca 2008 roku. Lechia pokonała wówczas, w meczu o mistrzostwo II ligi, na wyjeździe GKS Jastrzębie 1:0 po bramce Piotra Cetnarowicza w 67' [zobacz szczegóły meczu].

Sędzia ten jest bardzo szczęśliwy dla Biało-Zielonych, o czym świadczą statystyki. Prowadził do tej pory 16 pojedynków z udziałem Lechii Gdańsk, z czego 9 zakończyło się naszą wygraną, padło 6 remisów i tylko raz przegraliśmy.

Warto też dodać, że prowadził 8 meczów wyjazdowych Lechii. 5 z nich zakończyły się wygraną biało-zielonych, zanotowaliśmy też 3 remisy.

toto ln

  • Typy na mecz z Jagiellonią od Totolotka: 1 - 2,4, X - 3,3, 2 - 3,12
  • W 11 spotkaniach rozegranych w tym sezonie z udziałem Lechii Gdańsk obie drużyny strzeliły gola. To obok Górnika, Jagiellonii i Lecha najlepszy wynik w lidze.
  • Piłkarzom Lechii sędziowie pokazali w tym sezonie najwięcej żółtych kartek, średnio 2,61 w meczu. W spotkaniach wyjazdowych ta średnia jest jeszcze wyższa i wynosi 3,38 żółtej kartki/mecz.
  • W spotkaniach wyjazdowych przeciwnicy oddali średnio 17,88 strzałów na bramkę Lechii Gdańsk. To najwyższa średnia spośród wszystkich ligowców, ale średnio tylko 4,88 z nich było celnych. To 5. wynik w lidze.
  • W meczach domowych Jagiellonia jest drużyną najrzadziej faulującą. Piłkarze z Białegostoku faulują średnio 13,33 razy w meczu.

Mariusz Złotek dwukrotnie prowadził mecze Lechii z Jagiellonią Białystok. 6 marca 2016 roku w Gdańsku zwyciężyła Lechia 5:1 [zobacz szczegóły]

Z kolei w meczu IV kolejki PKO Ekstraklasy bieżącego sezonu, 12 sierpnia 2019 roku także w Gdańsku zanotowaliśmy remis 1:1.

 

 

Miejmy nadzieję, że po meczu w Białymstoku będziemy tuż za podiom, na które jest szansa wskoczyć jeszcze w tym roku.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora