Jednym z zadań, które przed sobą stawiamy, jest odtworzenie historii Lechii Gdańsk. Uporządkowanie meczów i składów to jedno. Druga, równie ważna sprawa to LUDZIE. Piłkarze, trenerzy, działacze. Pierwsza drużyna, rezerwy a od kilku lat również dziewczyny. Do wielu osób udaje nam się dotrzeć, ale pozostaje nadal sporo takich, których nie potrafimy namierzyć. Tym razem szukamy kontaktu z rodziną JANA ERYKA RICHERTA.

Piłkarz ten urodził się w Gdańsku 19 sierpnia 1922 roku. Przed wojną i tuż po niej reprezentował barwy Gedanii Gdańsk. W roku 1948 przeszedł do Lechii. W biało-zielonych barwach zadebiutował 16 października 1949 roku.

1949.10.17.lechia warta db

Według posiadanych przez nas informacji w roku 1972 osiadł w Niemczech. I tutaj kończy się nasza wiedza na temat jego losów. Gdyby żył miałby równo 100 lat. Niestety do czasu ustalenia ewentualnej daty śmierci nie możemy nic wpisać przy jego sylwetce, stąd teoretycznie jest obecnie najstarszym żyjącym piłkarzem Lechii Gdańsk.

RICHERT to bardzo popularne nazwisko w naszym regionie. Nie ułatwia to niestety poszukiwań. Zwracamy się zatem z apelem do Was. Pomóżcie nam dotrzeć do jego rodziny. Miał 3 córki i syna Romana. Liczymy, że pomożecie nam dotrzeć do jego rodziny i wspólnymi siłami uzupełnimy jego dane biograficzne.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora