lechia

Pogoń Szczecin nie jest może rywalem z górnej półki piłkarsko ale kibicowsko mecze z tym zespołem od lat powodują dreszczyk emocji.

Na przestrzeni lat Lechia spotkała się z Pogonią 34 razy z czego oba zespoły wygrały po 13 meczów a 8 razy padł remis. W bramkach minimalnie prowadzi Lechia 36:33.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami został rozegrany 26 listopada 1950 kiedy to w ramach Pucharu Polski w Szczecinie lepsza okazała się Pogoń wygrywając 3:2.

Od tej pory zespoły te rywalizowały ze sobą w rozgrywkach pierwszej i drugiej ligi oraz w Pucharze Polski.

I to właśnie w Pucharze Polski (1/16) spotkały się ze sobą po raz ostatni w sezenie 2006/07. Niestety Pogoń wygrała w Gdańsku 2:0 a jedynym piłkarzem Lechii z obecnego składu był wtedy Piotr Wiśniewski. [zobacz raport meczowy]

Wskaż zwycięscę i podyskutuj na forum Lechia.net o meczu Pogoń-Lechia

Mecze z Pogonią to nie tylko rywalizacja piłkarska. Kibice obu zespołów, jak doskonale wiemy, nie przepadają za sobą. A mecze ze względu na "ciśnienie" po obu stronach zabezpieczane są przez większe ilości służb mundurowych.

Tym, którzy nie rozumieją skąd bierze się to "ciśnienie" u części kibiców polecamy poszperanie po naszych stronach. Znajdziecie tu wiele zdjęć, wycinków prasowych czy relacji z meczów pomiędzy tymi zespołami. Poniżej kilka przykładów.

Mecz Pogoń -Lechia (05.05.1991) w oczach kibiców obu drużyn

Lechia Gdańsk
1992.06.06.Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:1 [zobacz całą galerię]

 

Lechia Gdańsk
1996.10.26.Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:0 [zobacz całą galerię]

Miejmy nadzieję, że i mecz, który rozegrany zostanie w Szczecinie w najbliższy poniedziałek zapadnie w naszej pamięci na długo.

Nie wahaj się!! Jedź do Szczecina!