Ten, kto interesował się wybrzeżową piłką nożną w latach dziewięćdziesiątych, na 100% zetknął się z Echem Sportowym. Tygodnik ten wychodził co prawda krótko, ale był wywczas najlepszym źródłem informacji o wybrzeżowym sporcie.

Gazeta relacjonowała większość wydarzeń i rozgrywek ligowych na Wybrzeżu. Szczególnie dużo było w niej piłki nożnej. Wyniki, relacje, tabele ze wszystkich poziomów ligowych, w tym rozgrywki juniorskie. Echo Sportowe wychodziło od końca 1993 roku do prawdopodobnie 1997. Piszemy prawdopodobnie, bowiem mamy ogromny problem z dotarciem do tego tygodnika.

Wydawca Zbigniew Święcicki niestety posiada tylko część numerów (jeden rocznik - 1996). Liczyliśmy na biblioteki i tutaj wielkie rozczarowanie. Póki co tylko w.... Warszawie znaleźliśmy jeden i to niekompletny rocznik 1994.

Stąd nasz apel.

Niemożliwe, by nikt z Was nie posiadał w domu archiwalnych numerów. Szczególnie tyczy się to Was kibiców Lechii Gdańsk. Tygodnik ten pisał o Lechii bardzo dużo. A wiadomo, jaki był to okres. Fuzja, protesty i inne dziwne tematy. To wszystko było tam opisane. Posiadamy, co prawda, wiele wycinków, ale zależy nam na kompletnych numerach. Pytajcie, szukajcie. Nie musi być to kompletny rocznik. Każdy pojedynczy numer też się przyda.

Pomóżcie nam skompletować "Echo Sportowe" - razem damy radę!

Lechia.net poza pierwszą drużyną Lechii, chce również w miarę możliwości odtworzyć historyczne sezony drużyny rezerw. Pracujemy nad tym od jakiegoś czasu. Sukcesywnie na naszej stronie będą pojawiały się historyczne wyniki rezerw. O wszystkim oczywiście napiszemy, ale chcąc to zrobić jak najlepiej, musimy mieć wgląd również do Echa.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora