Do meczu derbowego Lechia Gdańsk - Arka Gdynia pozostały już tylko 4 dni.

W oczekiwaniu na 39 Wielkie Derby Trójmiasta, w ramach przypomnienia historii pojedynków derbowych, prezentujemy dzisiaj archiwalne bilety z meczów Lechii Gdańsk z Arką Gdynia.

Bilety dla jednych są kawałkiem papieru, który umożliwia wejście na wydarzenie sportowe. Dla innych zaś są elementem wydarzenia w którym uczestniczyli. Wielu z Was zapewne kolekcjonuje bilety z meczów Lechii, na których byliście. Część z Was podzieliła się z naszą redakcją swoimi zbiorami, dzięki czemu możemy zaprezentować Wam ale też kibicom innych drużyn ogromny zbiór ponad 1100 biletów. Dodajmy, że jest to jedna z największych kolekcji w kraju. Warto przy okazji nadmienić, że do dodania czeka kolejne blisko 200 pozycji ale niestety na wszystko potrzeba czasu.

Zachęcamy więc przy okazji do przeglądania naszej kolekcji, która jest podzielona na sezony i ułożona chronologicznie tak by łatwo można było odszukać konkretne wydarzenie.

W archiwum zgromadziliśmy wiele biletów z meczów Lechii z Arką. Na zachętę przedstawimy poniżej kilka, naszym zdaniem najcenniejszych. Zapraszamy do oglądania i komentowania.

bilet
Najstarszy bilet derbowy w naszej kolekcji pochodzi z meczu rozgrywanego 1976.05.22 w Gdyni. Niestety nie posiadamy jak do tej pory biletów z kilkunastu wcześniejszych pojedynków.

 

bilet
Ten bilet (1984.06.20) z wiadomych względów jest najcenniejszy dla obecnych na tamtym meczu i chyba nigdy żaden nie przebije go wartością.

 

bilet
1992.09.12 czyli klimatyczne lata 90-te.

 

bilet
1997.10.19 - Trzecioligowy pojedynek ze słunną otoczką i bronią gładkolufową w tle.
bilet
Po wielu latach doczekaliśmy meczów derbowych na poziomie Ekstraklasy. Pierwszy mecz odbył się w Gdyni jednak nie posiadamy z niego biletu. Rewanż zgromadził 2009.04.25 na T29 tłumy, które odśpiewały Fiestę fetując kolejną wygraną nad rywalem zza miedzy.

 

bilet
2011.05.01 mecz odbył się w Gdyni i zakończył niby tylko remisem ale wywalczonym w takich okolicznościach, że tłumy przybyły na T29 pogratulować piłkarzom wracającym z Gdyni

Zachęcamy tradycyjnie do dyskusji - który mecz derbowy zapadł Ci najbardziej w pamięci i dlaczego?

#DerbyDlaLechii

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora