lechia

Nowy stadion w Gdańsku, który jest jedną z wizytówek mistrzostw UEFA EURO 2012™, przyciąga wiele osób.

Poniedziałkowy mecz pomiędzy Lechią Gdańsk, a Koroną Kielce zapragnęła zobaczyć grupa niepełnosprawnych umysłowo dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Olsztynie. Ich opiekunowie zgłosili się do Biura Prezydenta ds. Sportu i Euro 2012 z prośbą o pomoc w umożliwieniu wejścia na mecz. Pracownicy Biura, dzięki uprzejmości Lechii Gdańsk S.A., przekażą przed meczem kilkanaście bezpłatnych wejściówek na wyżej wymieniony mecz podopiecznym Ośrodka w Olsztynie.

Jak widać piękny stadion i wysokie standardy bezpieczeństwa przyciągają coraz więcej nowych fanów piłki do Gdańska. Nasze miasto już od kilku lat przygotowuje się do mistrzostw Europy również pod względem pracy z lokalną społecznością i kibicami. To właśnie w Gdańsku powstał pilotażowy ośrodek „Kibice Razem”, który skupia aktywnych fanów Lechii, chcących wykazać się pozytywnymi działaniami. Organizowane są turnieje sportowe, szkolenia, konferencje, warsztaty. Także Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” w ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziło wiele akcji charytatywnych i społecznych. Włączyli się oni w organizację UEFA EURO 2012™ poprzez udział w „Ambasadzie Kibica”. Chcą tam pomagać kibicom zza granicy podczas pobytu w Gdańsku w czasie mistrzostw. Kibice zajmują się także pracą z podopiecznymi gdańskich domów dziecka. Organizują im wakacyjny wypoczynek, rozgrywki piłkarskie, a także zabierają regularnie na mecze Lechii.

 

Lechia Gdańsk

Jak widać wspólna praca z fanami i różne akcje społeczne powodują, że mecze na pięknej, nowoczesnej PGE Arenie wiążą się z dużą dawką pozytywnych emocji nie tylko dla Gdańszczan, ale także dla wielu ludzi z bliższych i dalszych miejscowości.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora