Urząd Miasta Gdańska podpisał umowę z Lechią Gdańsk, na mocy której będzie ona do 16 grudnia br. promować miasto w ramach udziału w rozgrywkach Ekstraklasy piłki nożnej mężczyzn. Wartość kontraktu opiewa na kwotę blisko 7,2 mln zł netto.

Władze Gdańska uzasadniają zawartą umowę z Lechią Gdańsk tym, że piłka nożna to zdecydowanie najpopularniejsza i najbardziej medialna dyscyplina sportowa ciesząca się niezmiennym zainteresowaniem zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, a wydatki poniesione na promocję przy okazji meczów piłkarskich przynoszą wielokrotne zwroty medialne i są doskonałą promocją miasta.

Dodają, że Lechia Gdańsk jest obecnie jednym z najlepszych zespołów piłkarskich w Polsce, jesienną cześć obecnego sezonu Lotto Ekstraklasy zakończyła jako lider rozgrywek. Mecze rozgrywane na stadionie w Letnicy przyciągają od kilku do ponad 20 tys. kibiców mieszkańców Gdańska i Pomorza. Transmisje tych meczów cieszą się też dużą popularnością w telewizji. Przedstawiciele gdańskiego magistratu zapewniają, że dotychczasowe działania promocyjne, jakie klub świadczył dla miasta, przynosiły wielokrotnie większe zyski niż poniesione nakłady. Według analizy efektywności promocji medialnej Gdańska przez kluby sportowe występujące w sezonie 2017/2018 w najwyższych klasach rozgrywkowych przygotowanej przez firmę Startit Corporate Finance ekwiwalent medialny wygenerowany przez Lechię Gdańsk dla Miasta Gdańska osiągnął wartość ponad 63 mln zł netto.

Wartość zawartej umowy wynosi dokładnie 7 195 121, 95 zł netto.

W ramach zawartej właśnie umowy władz miasta z klubem przewidziano m.in. branding strojów zawodników, wewnętrzny branding na Stadionie Energa Gdańsk oraz emisję spotów reklamowych na telebimach i w telewizji stadionowej podczas meczów Ekstraklasy, a także obecność logo Gdańska w materiałach drukowanych, na oficjalnej stronie klubu oraz w mediach społecznościowych oraz podczas transmisji telewizyjnych.

źródło: wirtualnemedia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora