Lechia Gdańsk tradycyjnie otrzyma najwięcej pieniędzy z tytułu środków promocyjnych, które miasto wypłaca zespołom ligowym - informuje Trojmiasto.pl.

W tym roku finansowanie z tego źródła trafi do dziewięciu klubów. Do biało-zielonych wpłynie blisko 4 miliony złotych. Na wartość tej umowy nie mają wpływu osiągane wyniki, gdyż zawiera świadczenia z zakresu reklamy i marketingu.

"Promocja Miasta Gdańska oraz Gdańskiego Ośrodka Sportu przez piłkę nożną mężczyzn" - w 2017 roku zamówienie pod tym tytułem zostało wycenione dokładnie na 3 999 960 złotych. Mieści się to w rzędzie wielkości z poprzednich lat, kiedy to Lechia otrzymywała od 2,4 do 6 mln zł rocznie.

Nie zmieni to zatem przewidywanego budżetu piłkarskiej spółki na ekstraklasę w sezonie 2016/17. Przypomnijmy, że został on zaplanowany na 40 milionów złotych, a zatem miejskie pieniądze stanowią w nim 1/10.

Umowa nie określa rezultatów, które mają osiągnąć piłkarze. Reguluje jedynie, jakie świadczenia natury reklamowo-marketingowej ma świadczyć klub na rzecz Gdańska i Gdańskiego Ośrodka Sportu.

Źródło: trojmiasto.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora