Dziesiąta edycja Amber Cup najprawdopodobniej odbędzie się w Gdańsku - informują sportowefakty.pl.

W rolę gospodarza wcieli się miejscowa Lechia. Halowy turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych w Polsce.

Od kilku lat na początku stycznia w Słupsku zbiera się cała piłkarska rodzina. Amber Cup stał się tradycją zarówno dla kibiców jak i samych piłkarzy. W hali Gryfia od zawsze spotykały się czołowe gwiazdy polskiego futbolu.

{joomplucat:750 limit=9|columns=3}

AmberCup 2011

Według informacji portalu SportoweFakty.pl organizatorzy już myślą o jubileuszowej, dziesiątej edycji, która miałaby odbyć się... w Gdańsku. Nie od dziś bowiem wiadomo, że od pewnego czasu główną bolączką podczas turniejów była hala w Słupsku, która - lekko mówiąc - pozostawia wiele do życzenia.

Obecnie trwają rozmowy, aby cała impreza odbyła się na Ergo Arenie. W rolę gospodarza miałaby wcielić się Lechia Gdańsk, która praktycznie od zawsze bierze udział w tych rozgrywkach. Przeniesienie turnieju do jednej z najnowocześniejszych hal w Polsce podniesie rangę wydarzenia, a dodatkowo trybuny z pewnością zapełnią się kibicami biało-zielonych.

Ponadto do Gdańska miałby przyjechać m.in. Piast Gliwice, Śląsk Wrocław oraz I-ligowa Drutex-Bytovia Bytów i Chojniczanka Chojnice. Swoją drużyną wystawiłaby również agencja menadżerska Fabryka Futbolu, w której w skład wchodzi m.in. Karol Linetty czy Bartosz Bereszyński.

- Chcielibyśmy zrobić coś wyjątkowego na dziesiątą edycję. Rozmowy wciąż trwają, ale na razie nie mogę zdradzić żadnych konkretów - powiedział dyrektor generalny Daniel Kaniewski.

Źródło: sportowefakty.pl