W piątek 27 września ogłoszono wyniki głosowania w gdańskim Budżecie Obywatelskim 2020. Z dwóch projektów, które miały poprawić dojście do Stadionu Energa od strony ulicy Narwickiej, w bezpośrednim głosowaniu zakwalifikował się projekt 'Pieszo i rowerem bezpiecznie na stadion'.

W budżecie dla Letnicy uzyskał on 759 punktów. Wyprzedził drugi projekt o 9 punktów, co oznacza, że w praktyce 2 osoby mogły przeważyć szalę zwycięstwa na rzecz inwestycji, dzięki której zostanie stworzony równy chodnik asfaltowy na przedłużeniu promenady targów AmberExpo.

Jest to obecnie najtrudniejszy do przejścia kawałek drogi, idąc od strony Wrzeszcza Dolnego. Szczególnie po deszczach tworzą się tu duże kałuże, które ciężko jest ominąć. Możemy liczyć, że już za kilka miesięcy, a najpóźniej w 2021 roku niedogodności znikną.

20191001przed

W budżecie ogólnomiejskim zabrakło około 20 tys. zł na ogólną kwotę 3,6 mln zł, żeby wykonano komfortowy chodnik na wyjściu z tunelu dawnej stacji Gdańsk Kolonia. Projekt „Na Lechię przez tunel” otrzymał 1682 głosy i został zauważony przez urzędników i radnych miasta. Trwają starania, aby mimo braku bezpośredniego zakwalifikowania w budżecie obywatelskim inwestycja została wykonana z innych środków.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w głosowanie i promocji projektu.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora