lechia

Przez cały wrzesień i październik Stowarzyszenie „Lwy Północy” prowadzić będzie zbiórkę książek i pomocy dydaktycznych dla Polaków na Litwie. Zbiórka dotyczy pozycji o tematyce historycznej, literatury pięknej, encyklopedii, lektur szkolnych oraz podręczników z zakresu metodologii dla nauczycieli.

Zachęcamy kibiców do odstąpienia materiałów z własnych zasobów lub zakup potrzebnych książek. W tym zakresie nawiązany został również kontakt z kilkoma wydawnictwami, które zadeklarowały wspomóc tą inicjatywę.

Na Litwę do polskich szkół i ośrodków kultury ofiarować można również sprzęt komputerowy i również w tym zakresie liczymy na pomoc kibiców Lechii. Pod koniec października wszystkie zebrane dary zostaną przygotowane do transportu i na początku listopada przewiezione na Wileńszczyznę do kilku polskich ośrodków.

Pierwsza zbiórka odbędzie się przed meczem z Górnikiem w poniedziałek 12 września. Na około 2 godziny przed meczem przy stoiskach z pamiątkami Stowarzyszenia, członkowie Lwów Północy posiadający specjalne identyfikatory z hologramem będą prowadzić zbiórkę.

Jednocześnie informujemy, że dary dla Wileńszczyzny przynieść można również do sklepu Lwów Północy w CH „Wielki Młyn” ul. Wielkie Młyny 16 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz soboty w godzinach 10:00 – 14:00.

Liczymy na wsparcie kibiców Lechii, w tej jakże ważnej dla naszych rodaków sprawie, jaką jest utrzymanie polskiej edukacji, historii i tradycji.

Źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora