lechia

Już jutro przed meczem z zabrzańskim Górnikiem Stowarzyszenie będzie zbierać podpisy pod listą poparcia dla pomnika upamiętniającego Antoniego „Tolka” Browarczyka i pozostałe gdańskie ofiary stanu wojennego.

Przedstawiciele Lwów Północy będą oczekiwać na Wasze podpisy w  oznaczonych miejscach, w których będzie także prowadzona zbiórka książek dla polskiej biblioteki na Wileńszczyźnie. Każdy kibic Lechii powinien wesprzeć te akcje!

Przypomnijmy, Antoni „Tolek” Browarczyk, to kibic Lechii, który stał się jedną z pierwszych i najmłodszych ofiar stanu wojennego. 17 grudnia 1981 roku został śmiertelnie postrzelony w głowę przez milicję obywatelską.

Wspólnie z rodziną zamordowanego chcemy uczcić jego pamięć poprzez odsłonięcie tablicy upamiętniającej Tolka i inne ofiary stanu wojennego. Miejscem wmurowania tablicy, będzie miejsce w którym Tolek odniósł śmiertelne obrażenia – w parku naprzeciwko budynku Lotu w Śródmieściu Gdańska.

Z góry dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy – dzięki kibicom Lechii tablica będzie przypominać o jednym z nas bestialsko potraktowanym przez komunistyczny reżim.
Dzięki takim osobom jak Tolek, teraz możemy żyć w względnie wolnym kraju.

Lechia Gdańsk

Tolek Browarczyk w Sektorze "Niebo"

Źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora