lechia

Między 15 a 23 lipca miała miejsce 3 odsłona „wymiany wakacyjnej”. Jest to akcja, którą „Lwy Północy” wspólnie z Wiślakami z SKWK przeprowadzają dla domów dziecka.

Polega ona na zapewnieniu wakacyjnego wypoczynku dla dzieci z Gdańska i Małopolski. Dzięki temu młodzi kibice Wisły i Lechii z placówek opiekuńczych mają we wspólnej grupie zapewnione wakacyjne rozrywki z elementami wychowawczymi.

Jest to też okazja od umacniania zgody przez młode pokolenie. Po zeszłorocznej wizycie w górach dzieci z Gdańska, w tym roku nad morze przyjechała grupa podopiecznych z Zakopanego. W ciągu tygodnia, jaki spędzili nad morzem, wraz z dziećmi z Gdańska, mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych rzeczy.

Lechia Gdańsk

W programie było miedzy innymi zwiedzanie licznych gdańskich zabytków, wycieczka na Westerplatte, spływ kajakowy, zabawa w parku linowym, zwiedzanie Kaszub, aquapark, oceanarium, ognisko i przede wszystkim pobyt na plaży.

To właśnie ta ostatnia atrakcja wśród dzieci przyjeżdżających nad morze wzbudza zawsze największe zainteresowanie. Po tygodniu aktywnego wypoczynku, dzieci otrzymały pamiątkowe upominki. Jednak najważniejszy w tym wszystkim był uśmiech i wspomnienia na całe życie.

lechia

W tym miejscu stowarzyszenie Lwy Północy pragnie podziękować wszystkim, którzy pomogli przy udanej organizacji tej inicjatywy. Przede wszystkim SKWK – dzięki współpracy już 3 seria „wymiany” mogła dojść do skutku. Wymianę dofinansowała w kwocie 500 Euro organizacja Football Supporters Europe. Duże słowa uznania należą się też FC Kościerzyna, który zorganizował i opłacił cały dzień zajęć dla dzieciaków. Za zapewnienie posiłków dziękujemy także restauracji CICO w Gdańsku, Aquaparkowi w Kościerzynie za umożliwienie skorzystania z jego dobrodziejstw oraz firmie 3HI za przygotowanie imprezy w parku linowym w Rutkach. Podziękowania należą się również Żegludze Gdańskiej za darmowe bilety na tramwaj wodny do Westerplatte. Dziękujmy także za pomoc Pani Dorocie Słockiej i Dariuszowi Krawczykowi oraz wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu pomogli w czasie "wymiany".

Źródło: Lwy Północy