lechia

W minioną niedzielę w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska na gdańskiej Oruni rywalizowały ze sobą drużyny złożone z dzieci i młodzieży w ramach turnieju „Mikołajkowego”.

Tym razem w szranki stanęło 7 ekip w kategorii starszej i 4 w młodszej. Gdańska młodzież przyzwyczaiła nas już do wysokiego poziomu rozgrywek piłkarskich, który uwidaczniał się również i tym razem.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii starszej złoto przypadło gospodarzom, czyli drużynie złożonej z uczniów ZSIŚ. Srebrnym medalem musieli zadowolić się podopieczni gdańskich domów dla dzieci występujący pod patronatem „Lwów Północy”. Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa ze Stogów. Kolejne miejsca zajęły drużyny z: Malborka, Sobieszewa i Oruni, a na ostatnim drużyna „Old Boys” która ze względu na wiek grała jedynie rekreacyjnie i nie była brana pod uwagę w klasyfikacji.

Lwy Północy
Jeżeli chodzi o kategorię młodszą, to tu bezkonkurencyjna okazała się drużyna „Wojchechowski-Kalero”, która wygrała wszystkie swoje mecze. Podobnie jak ich starsi koledzy, młode „Lwy Północy” także zdobyły srebrny medal. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Trzepowa, a czwarte ekipa „LaParma”.
Lwy Północy
Warto zaznaczyć, ze oprócz zawodników, turniej zgromadził także kilkadziesiąt osób na trybunach: rodziców, opiekunów, a także entuzjastów młodych talentów, którzy przyszli zobaczyć rozgrywki.
Lwy Północy
Przy takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć biało-zielonych akcentów. Zdecydowanie te dwa kolory można było najczęściej zobaczyć na strojach drużyn. Jako nagrody oprócz pucharów i medali, młodzi zawodnicy otrzymali gadżety związane z Lechią, Gdańskiem i ogólnie pojętym sportem. Nie zabrakło szalików, smyczek, kalendarzy, piłek, ochraniaczy, toreb, breloków i innych nagród rzeczowych. W przerwie między meczami można było zjeść ciepły posiłek.
Lwy Północy
Organizatorami turnieju były: SKLG „Lwy Północy”, gdański ośrodek „Kibice Razem”, fundacja „Obudź Nadzieję” oraz Biuro Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro 2012. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przekazali nagrody rzeczowe, a także przyczynili się swoją pracą do udanej zabawy. Podziękowania także dla pizzeri „LaParma” i pizzeri „Libero” za zapewnienie ciepłego posiłku dla młodych piłkarzy, a także piekarni "Mersa" i piekarni "Szydłowski" za desery.
Lwy Północy

Źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora