Do Ekstraklasa SA

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy” podobnie jak wszyscy kibice Lechii z dużym rozgoryczeniem przyjęło informację, która nadeszła z  Warszawy.

Związkowy Trybunał Piłkarski PZPN na dzisiejszym posiedzeniu nie zajął się odwołaniem złożonym przez Lechię w stosunku do nałożonej na nasz klub kary pozbawiającej kibiców obu zespołów możliwości oglądania meczu Lechia-Jagiellonia. Fakt, że na dzisiejszym posiedzeniu jedynym postanowieniem w ww. sprawie była decyzja o pozostawieniu rygoru natychmiastowej wykonalności świadczy, że Trybunał. chce pozbawić piłkarzy Lechii dopingu w bardzo ważnym meczu o utrzymanie w lidze.

Kolejny raz należy podkreślić, iż incydenty do jakich doszło podczas meczu z Arką (rzucenie jakimś przedmiotem niopodal arbitra liniowego w ogóle nie widziane z trybun, czy próba wywieszenia transparentu zawierającego nieparlamentarny wyraz) nie uzasadniają nałożenia na Lechię tak surowej kary. Były to najspokojniejsze derby Trójmiasta ostatniej dekady, co znajduje potwierdzenie w opiniach wygłaszanych przez Policję, służby porządkowe oraz czołowe postacie życia publicznego jakie były obecne na tym meczu z samym premierem Tuskiem na czele.

Dlatego w imieniu tysięcy kibiców biało-zielonych, którzy nie mają ze wspomnianymi incydentami nic wspólnego, jeszcze raz apelujemy do władz naszej ligi o rozważenie złagodzenia nałożonej kary i uwzględnienie odwołania złożonego przez Lechię. Tylko taka decyzja będzie w zgodzie z duchem sportu i zapewni uczciwy przebieg rywalizacji o utrzymanie się w lidze. Podkreślamy, że nie można odbierać piłkarzom atutu własnego stadionu w tak ważnym spotkaniu.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora