W minioną niedzielę odbył się VI Halowy Turniej Fanklubów informują na swojej stronie Lwy Północy.

Tym razem areną rozgrywek była hala sportowa w Pruszczu Gdańskim. Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu Fanklubu z Pruszcza, Rad Fanklubów oraz „Lwów Północy”.

W ostatnich dniach dobiegła do nas smutna wiadomość o śmierci Romana Rogocza. Kibice obecni w hali postanowili uczcić pamięć legendy BKS-u symboliczną minutą ciszy, oraz transparentem z podziękowaniem za szerzenie sławy Lechii Gdańsk.

Na hali pojawiły się flagi: Lechia Good Night Left Side, FCLG, Władcy Północy, Wychowani na Traugutta, My tworzymy historię, Anty Che, Przymorze, Chełm, Mazur Pisz oraz oczywiście flaga Pruszcza Gdańskiego. Oprócz tego zawisł transparent będący wsparciem dla naszego kolegi – MAKI TRZYMAJ SIĘ!

Tegoroczny turniej był rekordowym, gdyż jeszcze nigdy w zawodach nie uczestniczyło aż 30 zespołów, w których tradycyjnie już występować mogły jedynie osoby aktywne i jeżdżące na wyjazdy. Boiskowe zmagania swoich kolegów z trybun śledziło wielu kibiców, którzy nie mogli narzekać na brak emocji. Tegoroczne rozgrywki były niezwykle wyrównane i pokazały, że nikt nie może być faworytem, o czym przekonali się ubiegłoroczni finaliści ze Skarszew i Kościerzyny, którzy tym razem nie awansowali nawet ze swoich grup.

Podczas całego dnia rozgrywek przez halę przewinęło się blisko 700 kibiców Lechii. Obecne były wszystkie fankluby nawet te, które nie zdecydowały się na boiskową rywalizację. Nie zabrakło również fanów z Gdańska.

Warto podkreślić, iż na wysokości zadania stanęli organizatorzy zapewniając wszystkim zawodnikom ciepły posiłek oraz napoje, dzięki czemu nikt nie miał prawa narzekać. Wiadomo, iż w tego typu wydarzeniach najważniejszą sprawą jest wspólna integracja środowiska kibicowskiego i z pewnością ten punkt został zrealizowany w 100%.

Po turnieju wręczono nagrody dla najlepszych drużyn. Zwycięzcą turnieju okazał się Malbork, który dopiero w rzutach karnych pokazał swoją wyższość nad Kartuzami. Trzecie miejsce na podium przypadło Starogardowi Gdańskiemu, który również w karnych pokonał Sopot.

Przyznano również wyróżnienia indywidualne.
Najlepszym strzelcem został Łukasz z Nowego Dworu Gdańskiego. Za najlepszego piłkarza uznano Piotrka z Malborka. Zaś tytuł golkipera turnieju trafił do Łukasza z Sopotu.

LECHIA TO SIŁA, KTÓRA NAS ZJEDNOCZYŁA!

Lechia Gdańsk

Zobacz cała galerię

Źródło: Lwy Północy / fot. Mati

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora