lechia

Kibice z całej Polski, jako środowisko społeczne w związku z nagonką i coraz większymi represjami ze strony rządzących i podległych im służb, postanowili zmienić niekorzystne zapisy w niezwykle restrykcyjnej ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych.

W tym celu powstał obywatelski projekt "Kibice za bezpieczeństwem". Przewiduje on szereg zmian, między innymi: zniesienie instytucji zakazu klubowego, całkowity zakaz sprzedaży alkoholu na stadionie (sprzedaż napojów alkoholowych jest częstą wymówką władz, by wprowadzać nowe restrykcje), czy wprowadzenie możliwości odpalania środków pirotechnicznych na tzw. "modelu duńskim" (gwarantującym zarówno bezpieczeństwo, jak i możliwość robienia opraw z użyciem rac).

Jak widać lansowany przez niektóre media mit, o tym że "kibole" to banda krzykaczy, niezdolnych do konstruktywnej krytyki jest absolutnie bezpodstawny. Jako środowisko dokładnie wiemy jakich zmian potrzebujemy. Jednak, na każdym kroku, jesteśmy dyskryminowani i pomijani podczas tworzenia prawa, które najbardziej dotyka nas - kibiców. Dlatego nie pozostaje nic innego, jak wziąć sprawy w swoje ręce i złożyć obywatelski projekt zmian w ustawie.

Zachęcamy każdego kibica (i nie tylko) do podpisania projektu. To jak będzie wyglądało prawo dotyczące meczów, będzie miało wpływ na każdego z nas. Na to, czy będziemy czuli się na meczach swobodnie i zarazem bezpiecznie, jak w rodzinie, czy skrępowani i pełni obaw o każdy swój gest i okrzyk.

Lista do pobrania pod linkiem:

Link

 

Listy z podpisami można złożyć w siedzibie Kibice Razem Gdańsk przy ul. Fiszera 10 w godzinach 10-16, lub w sklepie "Lwów Północy" w C.H. Wielki Młyn w godzinach 10-18.
Przedstawiciele FC mogą podpisane listy dostarczać członkowi Rady Fan Clubów - Jackowi z Dzierzgonia.

Podpisujmy i namawiajmy do podpisywania - pokażmy swoją siłę, pokażmy że jesteśmy odpowiedzialni, pokażmy że jesteśmy pełnoprawnymi obywatelami, których nikt nie ma prawa pomijać ani dyskryminować!

Lechia Gdańsk

Źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora