lechia

W sobotę, 7 stycznia 2012 r., czwarty raz z rzędu kibice z całej Polski stawią się przed tronem Królowej Polski, aby za Jej wstawiennictwem podziękować Panu Bogu za dotychczasowe błogosławieństwo i prosić o dalszą opiekę oraz pomoc w podejmowanych działaniach.

 

Informacja dla uczestników IV Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców do Częstochowy. Wyjazd z parkingu znajdującego się przy Maxie w Gdańsku – Wrzeszczu, w dniu  6/7 – 01 – 2012 r. godz.00.30. Autokar będzie stał od godz. 00.00. Są jeszcze 4 wolne miejsca.

Jasna Góra, jak co roku, stoi otworem przed każdym kibicem, bez względu na barwy klubowe które reprezentuje, czy miejsce dopingowanej drużyny w tabeli ligowej. Nie będą miały znaczenia "zakazy stadionowe", nie będzie trzeba posiadać specjalnej "karty kibica", nikt też nie będzie sprawdzał numeru PESEL, ani nadawał specjalnego numeru identyfikacyjnego. Każdy według własnej woli, wierny wierze i tradycji Ojców, jako zwykły człowiek, kibic, Polak, jest zaproszony do wspólnej modlitwy na IV Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasną Górę.

Stadiony bez kibiców są tylko bezbarwnymi budowlami, o których betonową dumę wykłócają się politycy. O dumę kibica nikt wykłócać się nie może, bo nie dość że nieprzekupna, to nade wszystko wolna i sprawiedliwa. Duma kibica to prawdziwy stadion, który nadaje wartość sportowej rywalizacji i sens wygranej. Tego dnia w Kaplicy Cudownego Obrazu kibice, a więc stadiony całego kraju, zgromadzą się na wspólnej mszy św., aby między innymi potwierdzić, że to co jest wspólne dla nich wszystkich to miłość. Miłość do barw, miłość do klubu, miłość do sportu, miłość do wspólnoty, miłość do tradycji, a przede wszystkim miłość do Boga i Ojczyzny. Wbrew powszechnej propagandzie, według której stadiony to  wrogość i nienawiść.

Po mszy św. pielgrzymi tradycyjne spotkają się na panelu poświęconym problematyce najnowszej historii Polski, który prowadzić w tym roku będą Panowie Sławomir Cenckiewicz oraz Tomasz Sakiewicz. W czasie pielgrzymki zostaną również zebrane ofiary na „Pogoń Lwów”. Będzie możliwość zakupienia szalików „Wilno – Lwów” jako cegiełek na ten cel.

Lechia.net

IV PATRIOTYCZNA PIELGRZYMKA KIBICÓW NA JASNĄ GÓRĘ
Częstochowa 7 stycznia 2012 r.

13.00 - Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem ks. inspektora Marka Chmielewskiego SDB. Po mszy poświęcenie barw klubowych i transparentów patriotycznych.
14.30 - Sala ks. Kordeckiego spotkanie z dr. hab. Sławomirem Cenckiewiczem i promocja książki "Długie ramię Moskwy" - prowadzący Tomasz Sakiewicz red. nacz. "Gazety Polskiej". Prezentacje kibicowskich działań patriotycznych i charytatywnych.
15. 30 Prezentacja "Strefy Wolnego Słowa" - red. Tomasz Sakiewicz

Po prezentacji tradycyjny poczęstunek przygotowany przez kibiców Rakowa Częstochowa.

Organizator: Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży w Pile
ks. Jarosław Wąsowicz SDB 501 471 835
Paweł Wąsowicz - Jako trzykrotny uczestnik kibicowskiego pielgrzymowania zapraszam wszystkim fanów sportu na to niezwykłe święto modlitwy, aby dać świadectwo prawdziwej postawy polskiego kibica i przeciwstawić się wrogiej miłości propagandzie.
Na wielu stronach kibicowskich umieszczane są informacje o możliwości wspólnych wyjazdów do Częstochowy. Zachęcam do skorzystania z tych propozycji. Ze swojej strony przekazuję informację skierowaną do kibiców Lechii Gdańsk (za stroną Stowarzyszenia Kibiców Lechii "Lwy Północy" i Lechia.Net):

Zapisy na IV Pielgrzymkę Kibiców do Częstochowy przyjmuje kolega Zbyszek Wnuk, do 4 stycznia włącznie. Po zamknięciu listy chętnych, zostanie podana informacja o miejscu i godzinie wyjazdu z Gdańska. Ważne! Z uwagi na pracę nie zawsze mogę odebrać telefon, w związku z tym na wyjazd można się zapisywać również przez pocztę e-mailową. Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 100 pln. Wyjazd w nocy 6/7 stycznia, powrót z Częstochowy w dniu 7 stycznia 2012 r.
Telefon: 502-549-346 / E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora