W dniu 22 czerwca 2013 na Górze Gradowej w Gdańsku, odbyło się kolejne spotkanie międzypokoleniowe.

Organizatorami był Pomorski Okręgowy Związek Narodowych Sił Zbrojnych i Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk „Lwy Północy”.

Przy pieczonych kiełbaskach nad ogniskiem, kombatanci opowiadali swoje przeżycia z lat okupacji niemieckiej i radzieckiej. Kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników mogła wysłuchać opowiadań żołnierzy jak również zadawać pytania, na które trudno by szukać odpowiedzi w dzisiejszych publikatorach.

Wiele osób na pewno nie wie, że oddziały partyzanckie działały w Polsce od początku II wojny światowej. Największa koncentracja polskiej partyzantki zgrupowana była wokół Wilna. Szlak bojowy niektórych oddziałów liczył kilkaset kilometrów.

W czasie spotkania śpiewano pieśni partyzanckie. Obserwując uczestników spotkania i ich zainteresowanie do historii, trudno sobie wyobrazić, żeby ci ludzie nie byli patriotami.

Tak, kibice są patriotami i na pewno nie utożsamiają się z bandytami, biegającymi z maczetami po ulicy. Dla jednej osoby w Polsce, kibic utożsamia się tylko z bandytyzmem. Takie spotkania zaprzeczają stereotypowym wizerunkom o kibicach. Niestety, nie mając pojęcia kim jest prawdziwy kibic, najlepiej go opluwać.

{joomplucat:1264 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: własne / Z.Wnuk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora