lechia

Przypominamy, że w sobotę, o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie, na które przybędą "Żołnierze Wyklęci" z Narodowych Sił Zbrojnych i Armii Krajowej, wśród nich Józef Bandzo ps. "Jastrząb" - członek osobistej ochrony majora Łupaszki z 5 Wileńskiej Brygady AK.

Odbędzie się ono w Leśniczówce Gołębiewo na ul. Spacerowej (koło obwodnicy - na trasie z Oliwy do Osowej - ostatni zjazd przed obwodnica w prawo do lasu).

Spotkanie organizowane jest na luźno - w formie ogniska - każdy, kto ma ochotę wybrać się, zjeść pyszne dania z grilla, które zapewniają organizatorzy, jest mile widziany. W razie deszczu całość imprezy przeniesie się pod dach, pod którym również będzie możliwość leśnego grillowania.

Serdecznie zapraszamy kibiców Lechii Gdańsk oraz wszystkich, którym przyświeca idea Wolnej Polski. Jest to idealna okazja do przyjścia z całą rodziną, spędzenia fajnie czasu i wysłuchania prawdziwej historii naszego narodu.

Poczytaj o naszym zacnym gościu – Józefie Bandzo ps. „Jastrzęb”

Przy tej okazji warto przypomnieć, że już w 1993 roku byli żołnierze AK złożyli wniosek do Rady Miasta Gdańska o upamiętnienie majora Łupaszki nazwą ulicy w Gdańsku. Wniosek ten komisja Rady Miasta Gdańska odrzuciła… W tym samym czasie rady miejskie Łodzi i Krakowa nadały ulicom w tych miastach imię "Łupaszki".

Do dzisiaj ulicę w Gdańsku ma np. taki komunista jak Ludwik Waryński…

 

Źródło: Lwy Północy