Już po raz szósty, jako kibicowska brać, spotkamy się u tronu Królowej Polski.

Tym razem chcemy ją dedykować bohaterskim Powstańcom Warszawy, ponieważ w 2014 r. przypada 70 – ta rocznica ich narodowego zrywu. Nasza pielgrzymka rozpocznie się 4 stycznia o godz. 12.00 Mszą święta w kaplicy cudownego obrazu. Później zapraszamy na wykład Leszka Żebrowskiego, prezentację patriotycznych inicjatyw kibiców i koncert niespodziankę. Kibicowską oprawę całości pielgrzymki zadeklarowali fani Legii Warszawa, logistyką zajmuje się Raków Częstochowa, natomiast oprawą liturgiczną Mszy świętej Ruch Chorzów.

Powoli domykamy program. W tym roku gośćmi specjalnymi naszego pielgrzymowania będą dzieci Żołnierzy Wyklętych. Na eucharystii w ramach dziękczynienia odczytane zostanie specjalne ich posłanie do kibiców. To dla nas wielki zaszczyt. Kibice w ostatnich latach z wytrwałością przywoływali pamięć, o tych którzy mieli być wymazani z kart historii. W całej Polsce nasze środowisko podjęło wiele inicjatyw na rzecz upamiętnienia postaci bohaterów niepodległości. W tym roku ich dzieci i wnukowie, którzy w PRL przeżyli prawdziwą gehennę, poprzez wspólne uczestnictwo w pielgrzymce, przypieczętują wielki wysiłek przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Środowisko kibiców zostanie tez zaproszone do udziału w budowie ich pomnika, którego odsłonięcie planuje się na wrzesień 2014 r.

W zeszłym roku było nas ok. 3 tysięcy. Mam nadzieję, że 4 stycznia na Jasnej Górze będzie nas jeszcze więcej. Im więcej w mediach jest jej przeciwników, tym liczniej przybywamy do tronu naszej Królowej. O dalszych szczegółach programu będziemy informować na bieżąco na naszej stronie. Już dziś warto zaplanować sobie pierwszy weekend nowego roku, na wspólne kibicowskie spotkanie.

{joomplucat:882 limit=6|columns=3}

Zobacz całą galerię

Zapisy na autokar

Wyjazd z Gdańska zaplanowany jest na godz. 02.00. Powrót planujemy po zakończeniu koncertu lub ustaleniach na miejscu w Częstochowie. Chętni mogą zgłaszać się poprzez e-maila lub telefonicznie do kolegi Zbyszka Wnuka (Wnuczek). Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i tel. 502-549-346.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w autokarze, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Koszt przejazdu ok. 100 zł.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora