W dniu 5 października 2012 r. w sali „Akwen” mieszczącej się w budynku NSZZ „Solidarność” w Gdańsku, na zaproszenie kibiców Lechii Gdańsk, odbyło się I spotkanie z udziałem historyka Leszka Żebrowskiego.

W czasie spotkania ok. 100 osobowa grupa słuchaczy zapoznała się z prawdziwą historią na temat Narodowych Sił Zbrojnych.

Jeszcze przed spotkaniem część uczestników dowiedziała się dlaczego dziś, jesteśmy krajem skorumpowanym i w jak szalonym tempie rośnie zadłużenie Polski.
Głównym celem spotkania był wykład o NSZ. Mity o tej formacji wojskowej do dziś są przekłamane. To właśnie NSZ miały być zalążkiem wojska w powojennej Polsce.

Wszystkie kłamstwa dotyczące rzekomej współpracy z okupantem lub mordy Żydów są bezpodstawne, nie ma na to żadnych dowodów, w żadnym archiwum na świecie. Narodowcy kierowali się dobrem ojczyzny i doskonale zdawali sobie sprawę, że walka musi trwać najpierw z niemieckim okupantem, później komunistami.

Wielu z nich zapłaciło najwyższą cenę za swoją miłość do Polski. Do dziś ci patrioci nie mają godnego miejsca na historycznej scenie ojczyzny. Spotkania z historykiem Leszkiem Żebrowskim będą kontynuowane cyklicznie co trzy miesiące, na które już dziś zapraszamy.

{joomplucat:1110 limit=4}

 

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora