Do tragicznego wypadku doszło 19 marca pod Włocławkiem. Kibice Lechii Gdańsk wracali z wyjazdowego meczu z Piastem Gliwice.

Do dziś kilkanaście osób potrzebuje pomocy, wśród nich m.in. znani w środowisku kibicowskim "Rzepa", "Maszok" i inni, którzy aktywnie kibicowali Biało-zielonym.

Razem Damy Radę

Po wypadku z całej Polski zaczęło płynąć wsparcie, kibice wielu klubów (nie tylko piłkarskich) wywieszali transparenty, na których umieszczali motywująca hasła. Z kolei w akcję pomocy poszkodowanym włączyli się sami kibice Lechii, którzy organizują m.in. aukcje charytatywne. Wszystko w ramach akcji "Razem Damy Radę", którą zapoczątkowali kibice Wisły Kraków, od lat zaprzyjaźnionych z Lechią.

Razem Damy Radę na Facebooku

- Skontaktowaliśmy się już z ogromną liczbą zawodników, większość obiecała nam pomóc, czekamy na wszystkie fanty do połowy kwietnia i wtedy ruszamy z aukcjami charytatywnymi, które zostaną wystawione z konta Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" - tłumaczy Wilis, jeden z organizatorów akcji "Razem Damy Radę". - Dochód z tych aukcji w całości zostanie przekazany na rehabilitację i pomoc dla naszego przyjaciela "Rzepy" oraz innych potrzebujących. Mamy także zaoferowaną pomoc od FC Wisła Chicago - dodaje. 

Wszyscy solidarni z Lechią

W akcję włączyli się już: Mariusz Pawełek, Mateusz Bąk, Piotr Brożek, Tomasz Kupisz, Arkadiusz Głowacki, Osman Chavez, Łukasz Kacprzycki, Miłosz Przybecki, Dominik Furman, Jakub Rzeźniczak, Jacek Gorczyca, Radosław Majewski, Aleksandar Vuković, Mateusz Klich, Filip Kurto, Michał Czekaj, Łukasz Garguła, Kamil Kosowski, Daniel Gołębiewski, Sergiej Kozans, Krzysztof Bąk, Sebastian Przyrowski, Konrad Gołoś, Sędzia Tomasz Musiał i wielu innych, a także Artur Szpilka, Ania Rogowska czy nawet sam Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

"Lwy Północy" organizują także zbiórkę pieniędzy wśród kibiców, a klub zobowiązał się przekazać część zysków z niedawnego meczu z Wisłą Kraków (około 50 tyś zł). 

Ruszają aukcje

Od soboty (13.04) rusza 1 seria aukcji charytatywnych. Gorąco zachęcamy do licytowania. Organizatorzy ustalili, że nie ma sensu wrzucać wszystkiego na raz. Będzie więc kilka takich serii, co tydzień będzie uruchamiana nowa. Zatem każdy może się jeszcze dorzucić wzbogacając aukcje o kolejne gadżety. (zainteresowanych prosimy o kontakt z redakcją)

Pod tym linkiem będą dostępne wszystkie aukcje

Pamiętajcie, że każdy grosz się liczy i tak naprawdę w taki tylko sposób każdy może pomóc.

Redakcja Lechia.net także będzie miała swój skromny wkład w pomoc poszkodowanym. Zgłosił się do nas właśnie jeden z kibiców, który kilka lat temu wylicytował, w naszej aukcji charytatywnej dla Pawła Wyglądały, koszulkę Sławka Szmala. Tym samym, koszulka będzie, mamy nadzieję, jednym z rarytasów w kolejnych seriach licytacji.

Źródło: mmtrojmiasto.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora