Po meczu Lechii z Zawiszą Bydgoszcz na nasz klub wymierzono karę w wysokości 5000zł w związku z wywieszeniem flagi ULG.

Delegat spotkania doszukał się w niej zakazanego symbolu, za jaki według PZPN uchodzi krzyż celtycki. W ubiegłym tygodniu zakończyła się procedura odwoławcza.

W orzeczeniu Komisji Ligi po rzeczonym meczu można było znaleźć poniższy zapis delegata:
Stwierdzam też wywieszenie następujących transparentów: - kibice gospodarzy: transparent przypominający wyglądem krzyż celtycki

Jak się okazało, ku zaskoczeniu naszego klubu i kibiców, sytuacja dotyczyła… flagi Ultras Lechia Gdańsk.

Klub oraz Stowarzyszenie postanowiły odwołać się od powyższego orzeczenia, gdyż w naszej ocenie flaga w żaden sposób nie prezentuje żadnego z zakazanych znaków. Pierwsza instancja postanowiła podtrzymać pierwotną decyzję, utrzymując orzeczoną karę.

W minionym tygodniu odbyło się posiedzenie Najwyższej Komisji Odwoławczej, podczas którego swoje stanowiska prezentował zarówno przedstawiciel Komisji Ligi, jak i przedstawiciel Lechii Gdańsk. W wyniku wyjaśnień Komisja postanowiła w całości uchylić zaskarżone orzeczenie oraz umorzyć postępowanie. Tym samym flaga może wisieć na meczach Lechii bez żadnych konsekwencji.

Tym samym absurdalne stwierdzenia delegata nie znalazły wsparcia w oczach osób decydujących o dopuszczeniu flag na meczach piłkarskich. Stowarzyszenie dziwi zajmowanie się taką sprawą, w szczególności, iż przypisywanie przez delegata tego typu symboliki jest tak zaskakujące, że zaskoczyło nawet pomysłodawców flagi. Na dodatek flaga od dawna wisi na meczach Lechii oraz zgód, a do tej pory nikt nie zgłaszał do niej żadnych obiekcji. Ocenę całej sytuacji pozostawiamy kibicom.

Lechia Gdańsk
Delegat patrząc na flagę ULG widział taki symbol

Źródło: Lwy Północy

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora