lechia

Dnia 30 stycznia 2010 roku otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość o powiększeniu biało-zielonej rodziny w Tczewie, kiedy to narodził się Król Artur KUSY Junior Rosa I, jak sam określił przeszczęśliwy tatuś, a nasz Przyjaciel Kusy.

Radość była wielka. Dziś Arturek ma 22 miesiące i potrzebuje naszej pomocy…

Kusy Junior ma encefalopatię o nieustalonej etiologii pod postacią opóźnienia we wszystkich sferach, co w skrócie oznacza „wiemy, że jest źle, nie wiemy dlaczego” – to słowa Pani Doktor z Akademii Medycznej w Gdańsku. Jedyna szansa to rehabilitacje, a te są niestety kosztowne. –„ Koszt turnusu oscyluje wokół 5000,00 zł, a jedno spotkanie z rehabilitantem lub konsultacja u lekarza specjalisty to 50-100 zł”- zdradza Kusy senior.

Arturek ma OLBRZYMIĄ szansę dogonić rówieśników, stara się i walczy o to z całej siły, jego rodzice doświadczają tego codziennie. Leżenia na brzuchu nauczył się w 10 miesiącu życia, nauka przewracania się z brzucha na plecy zajęła mu kolejne 2 miesiące, po raz pierwszy samodzielnie usiadł, gdy skończył 16 miesięcy, raczkuje od 18 miesiąca życia. –„W tej chwili doskonalimy ten etap i wprowadzamy Artura w świat pionizacji przygotowując Go do nauki chodzenia”- wyznaje mama Ania. –„Równolegle pracujemy nad poprawą napięcia środkowego – jest wciąż obniżone i źle wpływa na pracę tułowia oraz dłoni – Arturek ma problem z chwytaniem i utrzymaniem np. zabawki. Do tej pory nie potrafi mówić, nawet najprostszych słów: mama, tata”.

-„Pieniądze szczęścia nie dają? Nie zgadzam się!”- mówi Kusy.-„ Jak inaczej nazwać radość z postępów Arturka, jego uśmiech na twarzy, chociażby jak o własnych siłach raczkuje zwiedzając mieszkanie? To wszystko dzięki Jego ciężkiej pracy i Ofiarodawcom, którzy środkami finansowymi zapewnili mu dostęp do specjalistycznej opieki. Dla mnie NAJWIĘKSZE SZCZĘŚCIE to widok SZCZĘŚLIWEGO SYNKA, który dumny jest z rozwijania nowych umiejętności”.

Kibice Lechii Gdańsk z Tczewa, nie pozostali bierni na problemy naszego Brata i organizują zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Arturka. Bardzo prosimy o wpłaty na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

41 1240 1037 1111 0010 1321 9362

tytułem: 15223 Rosa Artur darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Lechia Gdańsk

Aktualne informacje na arturek.pl

Źródło: własne / lgft