W środę 9 stycznia w Sejmie odbyła się Konferencja na temat bezpieczeństwa na stadionach piłkarskich w Polsce.

Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców, którzy mieli przedstawić propozycje kibiców odnośnie zmian w Ustawie o Bezpieczeństwie Imprez Masowych.

Organizatorem konferencji była sejmowa Komisja Kultury Fizycznej i Sportu, a udział w niej wzięli oprócz posłów, również wojewoda mazowiecki, przedstawiciele PZPN, Ekstraklasy S.A. i Piłkarskiej Ligi Polskiej oraz policja i urzędnicy z MSW.

Prezes OZSK przedstawił uwagi odnośnie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Stwierdził, że ustawa uderza w sytuację ekonomiczną klubów. Zapewnił, że kibice chcą współuczestniczyć w tworzeniu prawa, ale prawa jasnego i sprawiedliwego dla wszystkich. Zwrócił również uwagę na podawanie alkoholu w strefach VIP na stadionach. Następnie przeszedł do kwestii kart kibica.

"Jesteśmy zdania, że kartę kibica należy całkowicie zlikwidować, minęło osiem lat, a karty wciąż nie ma. Jeżeli to ma być fikcja, to lepiej żeby jej w ogóle nie było."

W dalszej części wystąpienia prezes zwrócił uwagę również na sprawę sektorów stojących na stadionach i zgłosił postulat zniesienia zakazu klubowego.

Następnie głos zabrał szef Stowarzyszenia Kibiców Lechii Gdańsk, który zaprezentował prezentację na temat bezpiecznej pirotechniki.

Niemal wszyscy zgodnie przyznali, że potrzebna jest dyskusja nad zmianą ustawy, która jest zbyt restrykcyjna. Była tworzona na turniej EURO 2012 i nie nadaje się do rozgrywek ligowych.

Przewodniczący komisji sportu Ireneusz Raś zapowiedział, że zostaną przeprowadzone konsultacje prawne odnośnie postulowanych zmian. Pod koniec lutego ma być złożony w sejmie projekt nowelizacji ustawy.

Całą konferencję można obejrzeć TUTAJ. Głos kibiców od godziny 12:03

Źródło: kibice.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora