W dniu 23 października 2012 r. w Nowym Ratuszu w Gdańsku,  odbyło się spotkanie z Komisją Kultury i Promocji w sprawie wzniesienia płyty pamiątkowej poświęconej śp. Antoniemu Browarczykowi i zamordowanym w Stanie Wojennym.

Podczas posiedzenia ustalono, że płyta będzie wdrożona do projektu przyszłej architektury mającej powstać na Placu Rakowym w Gdańsku. Komisja zobowiązała się zwrócić z tym do inwestora i za kilka miesięcy ma być znane miejsce, nie odbiegające od faktów historycznych.  Pokryje również koszty z uzyskaniem mapy z geodezji i naniesieniem na nią w/w miejsca.

O tym zostaniemy poinformowani z chwilą załatwienia niezbędnych formalności. Również ustalono, że nie będzie zmiany projektu płyty. Pozostaje projekt jaki został ustalony w 2011 roku. Do czasu położenia płyty, w czasie grudniowych obchodów pamięci, będziemy stawiać w miejscu śmierci Antoniego Browarczyka symboliczny krzyż.

Mamy nadzieję, że projekt kibiców Lechii Gdańsk oraz FMW złożony wspólnie z NSZZ „Solidarność” Region Gdański i zaakceptowany przez rodzinę śp. Antoniego Browarczyka, zostanie zaakceptowany przez radnych, kiedy trafi na sesję Rady Miasta Gdańska.

Poznaj sylwetkę Tolka Browarczyka w Sektorze Niebo

Lechia Gdańsk

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora