W dniu 26.10.14r. w Newark-On-Trent na Polskim Cmentarzu Wojennym tak jak co roku odbyły się uroczystości Zaduszkowe ku pamięci polskich żołnierzy.

Oprócz delegacji lokalnych władz, polskich przedstawicieli dyplomatycznych, kombatantów czy organizacji polonijnych pojawiliśmy się My, KIBICE. Mimo wcześniejszych bezpodstawnych oskarżeń czy wymysłów ze strony organizatorów nie odpuściliśmy i tak jak co roku pojawiliśmy się na obchodach.

Z roku na rok widać że to co zapoczątkowaliśmy wśród kibiców ciągle rośnie. Tego dnia na Polskim Cmentarzu Wojennym pojawiło się ponad 200 kibiców w tym ok. 25 osób z Lechii Gdańsk. Poza nami widoczne ekipy: Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Polonia Przemyśl, Legia Warszawa, Resovia Rzeszów, ŁKS Łódź, Zawisza Bydgoszcz, Unia Nowa Sarzyna, Bałtyk Gdynia, Odra Wodzisław, Górnik Wałbrzych, Stal Stalowa Wola, Czuwaj Przemyśl, Wisłoka Dębica.

Uroczystości zaduszkowe rozpoczęły się o godzinie 15:00 pod główna bramą cmentarza skąd przemaszerowaliśmy na główne miejsce obchodów. Tam nastąpiły przemowy, modlitwy po czym wszyscy złożyli wieńce i odpalili znicze. Co nas zdziwiło to to, że nie został zaśpiewany Polski hymn narodowy więc sami postanowiliśmy go zaśpiewać co spotkało się z dużym zaskoczeniem, zadowoleniem ze strony starszych ludzi czy kombatantów. Uroczystości zakończyły się ok. godziny 16:30.

Po uroczystościach wraz z naszymi zgodowiczami z Wisły i Śląska spotkaliśmy się pod główną bramą cmentarza skąd poszliśmy do pubu coś zjeść, napić się a przede wszystkim porozmawiać. Ok. godziny 18:00 wszyscy udaliśmy się na główny plac miasta zrobić wspólne zdjęcie przy odpalonych racach, zaśpiewać „Cześć i Chwała Bohaterom” po czym część z nas rozjechała się do domu.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Kibice Lechii Gdańsk

Zobacz galerię

Źródło: lgfce.uk

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora