Rozegrany w sobotę mecz Ekstraklasy Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław okazał się rekordowy dla mieszkańców Tczewa.

Na PGE Arenę przybyło bowiem ponad 500 mieszkańców tego miasta. Większość to uczniowie szkół podstawowych SP2, SP5, SP8 i SP10, którzy pojechali transportem zorganizowanym przez tczewski fanklub Lechii LGFT. Obecna była również SP11. Łącznie z Grodu Sambora pojechało 10 autokarów + auta. Na płocie zawisnął baner „Tczewskie Szkoły” z herbem Tczewa i Lechii.

Poprzedni tczewski rekord na meczu Lechii padł 2 lata temu, kiedy to spotkanie Lechia-Legia obserwowało blisko 400 osób.

Organizacja i zapisy rozpoczęły się już 2 tygodnie przed meczem. Transport i bilety zostały zorganizowane przez LGFT. Potwierdziły się jednak też zapowiedzi klubu, że darmowe vouchery będą rozdawane w szkołach także poza Gdańskiem, w tym w Tczewie. Spore było zdziwienie przybyłych z voucherami na informację, że dzieci są już zapisane na wyjazd. Najliczniej pojawiła się SP2, która przyjechała 4 autokarami.

Pogoda niestety nie rozpieściła, gdyż było stosunkowo zimno. Wynik również był zdecydowanie poniżej oczekiwań. Chociaż jedyna bramka strzelona przez Biało-Zielonych wywołała sporo radości na sektorze rodzinnym. Dziecięcy optymizm mógł zaskakiwać, gdyż niosło się na sektorze „Jeszcze cztery! Jeszcze cztery!”. Niestety tego nie udało się osiągnąć. Mimo to, z zasłyszanych opinii, dzieci były zadowolone z wyjazdu.

Źródło: LGFT

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora