Do grona trenerów grup młodzieżowych dołączyła Anna Rogacka.

Rogacka będzie zajmować się szkoleniem drużyn dziewcząt w Akademii.

Anna Rogacka przez prawie 20 lat była zawodniczką wielu klubów piłkarskich oraz reprezentantką Polski. Karierę piłkarską zaczynała w Polonii Gdańsk w drużynie chłopięcej, której trenerem wówczas był jej ojciec, były zawodnik Lechii, Józef Rogacki. Po 6 latach gry w gdańskim klubie przeszła do Checzy Gdynia, z którą w 2001 wywalczyła awans do I ligi kobiet. W międzyczasie Rogacka uczestniczyła wraz z młodzieżową reprezentacją Polski w Mistrzostwach Europy Juniorek oraz wielu zagranicznych turniejach, a później, już z seniorską kadrą, rywalizowała w Eliminacjach Mistrzostw Europy i Świata.

W 2001 roku Anna Rogacka zajęła IV miejsce w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Pomorza, wyprzedzając m.in. Sebastiana Milę.

Największe sukcesy w piłce klubowej Rogacka wywalczyła wspólnie z drużyną AZS Wrocław (m.in. dwukrotnie Mistrzostwo Polski, Halowe V-ce Mistrzostwo Polski i Mistrzostwo Polski, Puchar Polski). Dzięki świetnym wynikom sezon 2004/2005 rozpoczęła już jako zawodniczka klubu szwedzkiej ekstraklasy KIF Orebro. Niestety w 2005 roku karierę przerwała kontuzja kolana (zerwanie więzadeł krzyżowych). Pomimo kontuzji udało się jej powrócić do piłki. Aktualnie występuje w Sztormie Gdynia.

- Liczymy na świetną współpracę z panią Anną. Ma ogromne doświadczenie w futbolu kobiecym, który wciąż w Polsce jest traktowany po macoszemu. Nasze zawodniczki z całą pewnością zyskają jeszcze lepsze spojrzenie na piłkę – mówi Tomasz Bocheński, dyrektor Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. – Wiele dziewcząt świetnie daje sobie radę z piłką, chcą podjąć treningi, niestety nie mają praktycznie możliwości zebrania profesjonalnych szlifów. Stąd też wyjście naprzeciw oczekiwaniom i umożliwienie im uczestniczenia w profesjonalnych zajęciach – dodaje Bocheński.

Źródło: lechia.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora