W sobotę piłkarki Lechii Gdańsk pewnie pokonały Victorię SP 2 Sianów 4:1 - Mecz całkowicie pod naszą kontrolą - powiedział po ostatnim gwizdku szkoleniowiec Biało-Zielonych Artur Kaim.

Od początku meczu podopieczne Artura Kaima tworzyły sytuacje bramkowe, ale były nieskuteczne. W 35. minucie Lechia wyszła na prowadzenie za sprawą Heleny Szprady i była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy do siatki trafiła Marta Stasiulewicz, a w 57. minucie na 3:0 podwyższyła Alicja Piotrkowska. W 81. minucie bramkę honorową dla Victorii zdobyła Zofia Kudłaczek, a sześć minut później bramkę zdobyła Kryspina Bukowska i tym samym ustaliła rezultat spotkania.

- Mecz całkowicie pod naszą kontrolą. W pierwszej połowie graliśmy nieskutecznie. W drugiej połowie wprowadziliśmy korekty w sposobie gry i tworzymy bardzo dużo szans strzeleckich, co przekłada się na 3 bramki. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale bramkarka drużyny przeciwnej była w bardzo dobrej dyspozycji. Gratuluję drużynie zwycięstwa, ogromne brawa dla drużyny za postawę w tym meczu i wysiłek, który doprowadził do końcowego zwycięstwa - mówił Artur Kaim po meczu.

Po wysokiej wygranej Lechia Gdańsk umocniła się na szóstej lokacie w tabeli III ligi kobiet z dorobkiem 16 punktów i odskoczyła na trzy punkty JSS-owi Toruń. W następnym spotkaniu zawodniczki Lechii 26 maja udadzą się do Luzina, gdzie podejmą miejscowy Wikęd.

Lechia Gdańsk - Victoria SP 2 Sianów 4:1 (1:0)

Bramki dla Lechii: Helena Szprada 35', Marta Stasiulewicz 50', Alicja Piotrkowska 57', Kryspina Bukowska 87'

Skład Lechii: Julia Węsierska - Kryspina Bukowska, Martyna Ciesielska, Wiktoria Krygier (75, Jagoda Grześkowiak), Aleksandra Perlik (55' Ewelina Kulla), Zofia Pierchlińska (65' Kalina Wiśniewska), Alicja Piotrkowska, Katarzyna Sokołowska (80' Dominika Gulgowska), Marta Stasiulewicz (K), Helena Szprada (46' Sara Strychalska), Oliwia Wróblewska.