Biało Zielone Gdańsk rozegrały drugie spotkanie towarzyskie. Dziewczyny zagrały z zespołem rywalizującym w III lidze kobiet województwa pomorskiego - GKS Żukowo. Mecz zakończył się wynikiem 6:2 dla gdańszczanek.

Biało Zielone Gdańsk jak i zespół z Żukowa od samego początku prezentowały równy poziom gry, chociaż delikatną przewagę miała drużyna gości, która jako pierwsza strzeliła bramkę. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź dziewczyn z Gdańska po dobrej akcji piłka wpadła do siatki. Po kilku minutach mogło być 2:1 lecz gości uratował słupek. Przed przerwą padł gol do szatni dla GKS Żukowo.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się. Od samego początku Biało Zielone Gdańsk narzuciły swój styl gry przeciwniczkom. Wystarczyło kilka minut, aby doprowadzić wynik do remisu. Po chwili padł kolejny gol i było już 3:2 dla gospodyń. Do końca drugiej połowy gdańszczanki strzeliły jeszcze trzy gole. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora