Biało Zielone zdobyły III miejsce w II Turnieju Jastrząb Cup. Zwyciężył GKS Żukowo. Druga edycja turnieju Jastrząb Cup odbyła się w hali Sportowej Szkoły Podstawowej numer 5 w Malborku. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn: gospodynie turnieju An Mar Jastrząb i Calden Jastrząb oraz Biało Zielone Gdańsk, GKS Wikielec, GKS Żukowo, Tucholanka Tuchola, Olimpia Czersk plus Olimpia Czersk II. Zespoły z Malborka występowały pod szyldem sponsorów, którzy zdecydowali się wesprzeć imprezę.

Na początku drużyny były podzielone na dwie grupy. Dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. W pierwszej grupie zagrały Biało Zielone Gdańsk, MLKS Tucholanka, Olimpia Czersk oraz Calden Jastrząb.

Biało Zielone swój pierwszy mecz z Tucholanką wygrały skromnie 1:0 po golu Michaliny Marcinkowskiej. Drugie spotkanie pokazało, że dziewczyny przyjechały do Malborka w formie gromiąc 4:0 Olimpię Czersk. Ostatnim rywalem w fazie grupowej były gospodynie turnieju Calden Jastrząb. Padł remis 2:2 i tym samym Biało Zielone zajęły drugie miejsce w grupie tuż za Caldeną Jastrząb. Zespół z Malborka miał lepszy bilans bramkowy od gdańszczanek.

W drugiej grupie rywalizowały An Mar Jastrząb, Olimpia Czersk II, GKS Żukowo oraz GKS Wikielec. Awans wywalczyły GKS Żukowo i GKS Wikielec.

Biało Zielone przegrały mecz półfinałowy z świetnie dysponowaną tego dnia drużyną GKS Żukowo 0:3. W drugim spotkaniu o wejście do finału rywalizowały gospodynie turnieju Calden Jastrząb z GKS Wikielec. Mecz nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry (0:0). Finalistę wyłoniły rzuty karne gdzie GKS Wikielec okazał się lepszą drużyną od zespołu malborskiej 1:2.

W spotkaniu o 3 miejsce po raz drugi zmierzyły się Biało Zielone z Caldeną Jastrząb. Gdańszczanki wygrały wysoko, 1:9 chociaż w fazie grupowej padł remis 2:2. Po zwycięstwo drugiego turnieju Jastrząb Cup i po Puchar Zakładu Szklarskiego Miś w Elblągu, który był głównym trofeum sięgnęła drużyna z GKS Żukowo wygrywając 4:0 z GKS Wikielec.

Komentarz pomeczowy kapitana Biało Zielone Gdańsk Lidii Zakrzewskiej: - Jak wszystkim wiadomo w rundzie jesiennej nasze wyniki nie były najlepsze. Wielokrotnie nie oddawały one tego, co działo się przez 90 minut. Za każdym razem zostawiałyśmy serce na boisku, jednak rozgoryczenie pozostało. Wtedy pojawiła się propozycja wzięcia udziału w turnieju halowym w Malborku. Na miejscu organizatorzy świetnie nas przyjęli, a atmosfera od początku była bardzo przyjazna. W pierwszym meczu starałyśmy się poczuć piłkę, boisko i dobrze rozpocząć rozgrywki. Dwa mecze z rzędu wygrałyśmy, z czego drugi pewnie 4:0. Trzeci mecz z gospodarzem zremisowaliśmy 2:2 po emocjonującej walce do samego końca, przez co z grupy wyszłyśmy z drugiego miejsca. W meczu o udział w finale przegrałyśmy ze świetnie przygotowaną drużyną Żukowa, która była od początku faworytem. O brąz przyszło nam się mierzyć ponownie z drużyną Malborka. Tym razem w pełni skoncentrowane, pokazałyśmy, na co nas stać. Zwyciężyłyśmy bardzo wysoko 9:1 i ostatecznie zajęłyśmy 3 miejsce. Do każdego meczu podeszłyśmy nie tylko zadaniowo, ale przede wszystkim chciałyśmy cieszyć się grą. Każda z nas spędziła na boisku dużo czasu i większości udało się zdobyć bramki. Dało nam to dużo pewności siebie i motywacji do dalszego działania. Cieszymy się, że właśnie w ten sposób rozpoczęłyśmy sezon zimowy przygotowujący nas do rundy rewanżowej.

Wyniki Biało Zielonych w turnieju Jastrząb Cup 2018:

Faza grupowa:

  • Biało Zielone - MLKS Tucholanka Tuchola 1:0 (Michalina Marcinkowska)
  • Biało Zielone - Olimpia Czersk 4:0 (Lidia Zakrzewska, Karolina Rzepka, Weronika Sturmowska, Michalina Marcinkowska)
  • Biało Zielone - Caldena Jastrząb 2:2 (Weronika Sturmowska 2x)

Mecz o udział w finale:

  • Biało Zielone - GKS Żukowo 0:3

Mecz o brąz:

  • Biało Zielone - Caldena Jastrząb 9:1 (Lidia Zakrzewska 2x, Zuzanna Kwaśnik 2x, Martyna Zieleniecka 2x, Klaudia Winter, Weronika Zieńczuk, Aleksandra Koczewska)

Najwięcej bramek dla Biało Zielonych strzeliły Lidia Zakrzewska i Weronika Sturmowska (po 3 gole).
Skład Biało Zielonych: Patrycja Cierocka, Weronika Sturmowska, Michalina Marcinkowska, Klaudia Winter, Aleksandra Koczewska, Karolina Rzepka, Weronika Zieńczuk, Lidia Zakrzewska (kapitan), Zuzanna Kwaśnik, Martyna Zieleniecka, Anna Baranowska, Gaja Jachlewska.

źródło : malbork.naszemiasto.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora