Witajcie Bracia i Siostry po szalu. Przed nami wszystkimi wielkie wyzwanie. Być może skończy się na strachu. Być może po dwóch tygodniach życie wróci do normy. Nikt chyba tego nie jest w stanie obecnie przewidzieć. Jak wiecie doskonale, wydarzenia sportowe w kraju zostały odwołane. Zapewne w najbliższych kilku-kilkunastu dniach nie będziemy zasypywali Was ciekawymi newsami.

Niemniej jednak postanowiliśmy włączyć się do akcji #ZostańWDomu.

W najbliższych dniach będziemy starali się zachęcić Was do czytania naszej strony i przeglądania bogatych zasobów zgromadzonych na podstronach. Mamy nadzieję, że pomożemy Wam milej spędzić ten trudny okres. Tysiące zdjęć, filmów, historycznych artykułów, kolekcje pamiątek, statystyki. Na co dzień zasypywani jesteście bieżącymi tematami. Teraz jest okazja złapać drugi oddech i w domowym zaciszu przeglądać to co dla Was przygotowaliśmy.

Przede wszystkim pamiętajcie o naszych Social Mediach. Jesteśmy do Waszej dyspozycji 24/7 na IG, TT, FB.

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na Twitterze LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

1. Kanał Lechia.net na YouTube to zbiór około 1500 materiałów wideo z ostatnich kilkunastu lat. Filmy z dopingiem z meczów, wywiady, konferencje, skróty z rezerw, czy meczów rugby. Dziesiątki godzin materiałów. Część z nich pogrupowaliśmy w playlisty, by było wam łatwiej przeglądać to co lubicie (doping, kulisy, rugby

2. Fotorelacje naszych reporterów. Lechia.net jest obecna na meczach Lechii Gdańsk od roku 2003. Na poniższej podstronie znajdziecie blisko 2000 fotorelacji z większości meczów z ostatnich kilkunastu sezonów. Znajdziecie tam zarówno fotorelacje czysto sportowe (piłka nożna, rugby) ale też kibicowskie. Zachęcamy też do oglądania zdjęć z lat 90-tych i 80-tych. Oczywiście może przy okazji znajdą się wśród Was osoby, które pomogą nam rozbudować galerie o kolejne fotorelacje historyczne. Wśród ciekawostek polecamy fotoreportaże poświęcone modernizacji obiektów przy Traugutta 29 oraz z budowy nowego stadionu w Letnicy.

3. Na 70-te urodziny klubu powstała bardzo ciekawa publikacja „70 meczów na 70-lecie gdańskiej Lechii”. Odliczając tygodnie do 75 urodzin Lechii Gdańsk, staramy się co tydzień, od blisko roku, dodawać jeden rozdział tej książki. Jest zatem co czytać, a wkrótce dodamy kolejne rozdziały. 

4. Coś, czego nigdzie nie znajdziecie. Jedyna w swoim rodzaju baza oficjalnych meczów Lechii Gdańsk od powstania klubu w 1945 roku do chwili obecnej. Mecz po meczu sezon po sezonie. Liga, puchary. Mecze, składy, bramki. Tysiące danych. Oczywiście pomimo nakładu sił pamiętajcie, że wiele danych nam jeszcze brakuje. Sami nie damy rady skompletować wszystkich danych. Dlatego zachęcamy. Przeglądajcie, badajcie, a jak znajdziecie błędy, to piszcie do nas - poprawimy i uzupełnimy.

5. Nasze Archiwum Prasowe to chyba najbogatszy zbiór wycinków prasowych o klubie sportowym w Polsce jeśli nie na świecie. Licznik powoli dobija do 10 tysięcy artykułów, a podpowiemy wam, że prawdopodobnie drugie tyle dodamy w ciągu najbliższych kilku lat. Tak dobrze czytacie lat, bowiem przejrzenie tysięcy czasopism z ostatnich 70 lat to bardzo czasochłonne zadanie a spoczywa na barkach 1 (jednej) osoby. Mamy nadzieję, że forma w jakiej prezentujemy materiały, jest dla Was czytelna. Wszystko jest ułożone chronologicznie, zatem znalezienie materiałów o konkretnym wydarzeniu nie powinno stanowić problemu.

Za tydzień zaprezentujemy kolejne nasze podstrony. Trzymajcie się!! Cała Lechia Zawsze razem!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora