Redakcja nasza poza informowaniem Was o sprawach bieżących dotyczących Lechii Gdańsk ciężko pracuje nad odtwarzaniem historii naszego Klubu i zbieraniem wszelkich materiałów historycznych.

Jak wiecie gromadzimy w wersji cyfrowej wszelkie materiały historyczne. Znajdziecie u nas bogaty zbiór plakatów, programów, biletów, odznak czy chociażby proporców.

Stale też apelujemy do Was o przeglądanie piwnic, strychów czy nie ma tam przypadkiem ciekawostek, które mogą wzbogacić nasze zbiory.

Tym razem zwracamy się z apelem o pomoc w rozbudowie naszego archiwum prasowego. Stale pracujemy nad jego rozbudową. Kolejne sezony wzbogacamy o dziesiątki artykułów. Wiele tytułów prasowych jest dostępnych obecnie w wersji elektronicznej co znacznie ułatwia prace ale niestety nadal nie mamy wglądu do kilku wydawnictw.

W związku z tym zwracamy się do Was z prośbą. Pytajcie znajomych, sąsiadów, ojców, dziadków. Na pewno ktoś z Was będzie miał się czym podzielić.

Poszukujemy obecnie przede wszystkim trzy tytuły:

  • Sportowiec Bałtycki
  • Echo Sportowe
  • Gazeta Gdańska (oczywiście ta wydawana w latach 90-tych)

Oczywiście wszelkie inne, które mogą wzbogacić naszą kolekcję również mile widziane, Jeśli posiadasz któreś z tych gazet skontaktuj się z nami Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Buduj wspólnie z nami Wirtualną Kolekcję Lechisty

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora