Jak co roku w styczniu odświeżamy temat, o którym warto pamiętać, rozliczając się z Urzędem Skarbowym. Od kilkunastu lat zachęcamy Was, byście nie zmarnowali swojego 1 procenta podatku. Szczególnie, że od tego roku to już 1,5%. Świadomość ludzi rośnie z każdym rokiem. Pojawia się też sporo opcji, na co przeznaczyć swoje wsparcie. Część z Was wspiera swoją rodzinę, znajomych czy sąsiadów, ale wiele osób nie ma pomysłu, dlatego tradycyjnie przypominamy, że w naszej Biało-zielonej rodzinie są osoby/instytucje, którym można pomóc.

Przepisy dotyczące oddawania 1 procentu zmieniły się od ubiegłego roku o tyle, że można przekazać nie 1, a 1,5% z zapłaconego podatku. Wypełniając zeznanie podatkowe, czyli PIT, w odpowiedniej rubryce trzeba wpisać dokładnie pełną nazwę wspieranej organizacji pożytku publicznego oraz numer KRS.

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla kibiców Lechii Gdańsk kilka propozycji, gdzie mogą przekazać swój 1% podatku. Jeżeli znacie inne osoby lub instytucje z naszego środowiska, którym w ten sposób można pomóc, piszcie do nas, a my zaktualizujemy listę.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora